Партнер, співзасновник Crowe Erfolg, член ASIS, ACFE, ASCP
Минулого року Офіс генпрокурора зафіксував різкий сплеск майже всіх видів шахрайства — від викрадення авто до фінансових крадіжок.
За даними KSE Institute, через війну український бізнес втратив активів на суму понад $9,9 млрд. Цифра не остаточна, але вже вражає. Є і добра новина: шанс отримати компенсацію є у кожного підприємця. Головне — правильно оцінити збитки.
Зараз не заведено говорити про корупцію, шахрайство та інші недобросовісні дії щодо чужих активів. Але вони нікуди не поділися. Війна не лише не виправила ситуацію, а й у чомусь навіть посилила.
Все погано, але краще, ніж очікувалося — так двома словами характеризується поточна економічна ситуація в країні. Але це радше погані новини, ніж добрі.
9 вересня Світовий банк оприлюднив свою оцінку збитків, завданих Україні війною.
Усі кажуть, що у світі економічна криза. Але чи це так насправді?
Усі чекають, що із закінченням війни життя стане легшим. Запрацює бізнес, повернуться робочі місця, запрацює інфраструктура. Так воно і буде, але, на жаль, не одразу.
Прості речі, які допоможуть залишатися в тонусі.
Все більше компаній «йдуть у крипту». Якщо раніше це були, в основному, стартапи, то тепер явний інтерес до біткоїна та інших монет виявляють світові корпорації. Причому мало не всі одночасно.
Підходить час платити борги зовнішнім кредиторам. І знову потрібно розпрощатися з великими сумами, і знову всі бояться дефолту. Біда не в тому, що в України грошей немає, а в тому, що одних грошей для вирішення проблеми оплати боргів недостатньо.
І гірше теж. Але це не точно. А все тому, що світову економіку сильно «хитає». Стільки факторів зараз впливає на її стан, що врахувати всі та зробити більш-менш гідні прогнози неможливо.
Не тільки Воррен Баффет. Чому досвідчені інвестори зараз дуже обережні.
А ви перевіряєте своїх партнерів і контрагентів?
П’ять галузей, куди має сенс вкладати гроші в Україні.
Обов’язковий аудит в Україні як смертельний номер в цирку: цікаво дивитися, але не брати участь. Просто тому, що кожен рік в законодавстві щось змінюється.
Третій квартал у розпалі, час повертати гроші зовнішнім кредиторам, але от лихо — грошей немає. Для України така ситуація вже стала традицією. Але в 2020 році вона як ніколи загрожує катастрофою.
Якщо Воррен Баффет у щось вкладає, значить, це точно принесе гроші. Таке негласне правило Волл-стріт.
Як ви керуєте компанією? Як оцінюєте свій успіх? Кількістю згенерованого прибутку? Рівнем продажів? це важливі показники. Але є ще один, і він ігнорується багатьма підприємцями
Як і в що вкладати гроші. І чи варто це робити зараз.
У розвинених країнах великий бізнес давно працює за принципами плану BEPS. Те, що Україна зважилася на такий крок, це слушно. Проте є одна проблема.
NV Преміум це:
або
Продовжити читати матеріали відкритого доступу
назад до входу
Ми відправили вам лист з посиланням на створення нового пароля
Якщо лист не прийшов протягом декількох хвилин, будь ласка, перевірте папку Спам.
У разі виникнення проблем, будь ласка, напишіть в службу підтримки support@nv.ua