Картина ділового дня 25 липня: дірка в Пенсійному фонді, новий постачальник газу і оптимістичний прогноз курсу долара

25 липня 2018, 21:35

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за середу, 25 липня

Головне

Бізнес поліпшив прогноз курсу гривні на наступні 12 місяців, свідчать результати опитування Нацбанком керівників компаній. Згідно з ним, обмінний курс гривні до долара буде в межах 26-29 грн/$. Кількість тих, хто очікує курс 29-30 грн/$, зменшилася, а частка тих, хто очікує 26-27 грн/$ - збільшилася. Ще в першому кварталі 2018 року, бізнес прогнозував, що через рік валютний курс у середньому складе 29,53 грн/$, а вже в другому кварталі ця оцінка впала до 28,63 грн/$. Частка тих, хто очікує знецінення гривні, зменшилася з 86,3% до 78,3%.

Відео дня

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко йде у відставку, повідомили в секретаріаті Кабінету міністрів. Він уже написав заяву про відставку, документи зараз розглядаються урядом. Марченко був призначений заступниками міністра фінансів у травні 2016 року. Раніше Марченко заявляв про намір подати у відставку зі своєї посади після того, як в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова визначиться з кандидатом для його заміни.

Пенсійний фонд назвав причини затримки пенсій. За даними прес-служби відомства, зміщення графіка виплат пенсій обумовлено касовими розривами надходжень єдиного соціального внеску. З початку місяця на виплату пенсій спрямовано 24,9 млрд грн, зокрема 1,7 млрд грн протягом 24 липня, уточнили у Фонді, а також запевнили, що виплата пенсій в поточному місяці буде забезпечена фінансовим ресурсом у повному обсязі.

Пенсійний фонд виплатить пенсії завдяки кредиту, повідомила глава Держказначейства Тетяна Слюз. Для вирішення проблеми затримок з виплатою пенсій казначейство найближчими днями виділить позики Пенсійному фонду. При цьому глава Держказначейства підкреслила, що проблеми з виплатою пенсій лежать саме в поле відповідальності Фонду, оскільки казначейство повністю розрахувалося з ним.

Мінфін вже повністю профінансував виплати пенсій, повідомила прес-служба міністерства. Витрати на виплату пенсій за січень-липень 2018 року затверджені в сумі 83,4 млрд грн. Станом на 25 липня зазначені видатки державного бюджету профінансовані повністю, а 12 липня Пенсійному фонду було перераховано останній платіж на суму 2,5 млрд грн, уточнили в міністерстві.

Компанії та ринки

Нацбанк змінив процедуру залучення зовнішніх кредитів, повідомила прес-служба регулятора. Так, НБУ повністю автоматизує процедури реєстрації та внесення змін до договорів кредитування в іноземній валюті, які укладені резидентами-позичальниками. Крім того, Нацбанк більше не буде вимагати окремої процедури перевірки документів, яка раніше проводилася, якщо угода про кредитування мало ознаки ризикованої фінансової операції. Спрощення почне діяти з 20 серпня цього року.

Енергоблок української Південно-Української АЕС вперше запрацював на американському паливі, повідомив президент України Петро Порошенко. Ядерне паливо справила компанія Westinghouse. Енергоатом почав співпрацю з Westinghouse ще в 2000 році з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нафтогаз знайшов нового постачальника газу, повідомила галузева Консалтингова група А-95. Продавцем палива для України став найбільший в світі нафтотрейдер - компанія Vitol. Нафтогаз придбав близько 25 млн куб. м. газу через нідерландський підрозділ Vitol Gas and Power. Перші поставки здійснені в червні через Угорщину. Протягом останніх двох років Нафтогаз купує газ у близько 15 європейських постачальників, серед яких був і найближчий конкурент Vitol трейдер Trafigura.

Cуд зобов'язав Ігоря Коломойського узгодити витрати щодо аеропорту Бельбек. Таке рішення прийняв Високий суд Лондона. Він розцінив як "нестандартні" операції бізнесмена з фінансування юридичних та інших витрат аеропорту Бельбек в Севастополі і зобов'язав його узгодити подібні платежі. Рішення було прийнято в рамках позову Приватбанку щодо Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також декількох компаній, які, ймовірно, їм належать або знаходяться під їх контролем.

Угорщина почала поставки хлору на Закарпаття. Так, західна сусідка України передала Закарпатській області в якості гуманітарної допомоги партію рідкого хлору для знезараження питної води, повідомила прес-служба глави місцевої облдержадміністрації Геннадія Москаля. В цілому Угорщина готова поставити 15 тонн хлору, якого вистачить для безперебійної роботи 18 підприємств водоканалу Закарпаття протягом півтора місяців.

Дніпроазот відновив поставки хлору, повідомив представник підприємства. Першу партію хлору поставили до Харкова. Зараз підприємство працює тільки на 10% від своєї потужності, так як виробництва мінеральних добрив, аміаку та іншої продукції залишаються незадіяними через занадто високу ціну на газ і нерентабельність. Дніпроазот 15 червня припинив виробництво через збитковість, чим викликав дефіцит хлору в Україні.

Український виробник курятини Агромарс має намір побудувати завод з переробки відходів, повідомила прес-служба компанії. Зокрема, Агромарс зацікавився проектом голландської компанії Mavitec по переробці флотошлама, який утворюється після первинного очищення води, використаної в забійних цехах, на так званих "флотатора", і надлишкового мулу біологічних очисних споруд. Завод вироблятиме електроенергію методом газифікації. За один день він зможе виробляти 1,1 МВт/год теплової енергії та органічне добриво.

В аеропорту Бориспіль почали будувати платформу для поїздів з Києва, повідомив галузевий портал avianews. Будівельники вже звели насип для укладання залізничного полотна від діючої ж/д гілки до місця перетину з автомагістраллю Київ-Бориспіль-Харків. Також приблизно в 200 метрах від входу в термінал D повинні звести дві платформи для прийому рейкових автобусів, які з'єднають Київ і аеропорт.

Цифрова версія The Guardian вперше обійшла друковану за доходами, пише британське видання. За останній фінансовий рік (квітень до квітня) його доходи збільшилися на 15% - до 108,6 млн фунтів. Доходи від друкованої газети склали 107,5 млн фунтів, що на 10% менше, ніж за попередній фінансовий рік. При цьому Guardian News & Media Limited, який є видавцем The Guardian, все ще залишається збитковим.

Цифра дня

$985,3 млн
Склав імпорт легкових автомобілів в Україну за січень-червень 2018 року.

Цитата дня

Повірений Ігоря Коломойського Річард Девід Уа про те, хто і як управляє бізнесом українського олігарха:
"Хоча українські ЗМІ часто згадують про групу Приват, такої юридичної або холдингової структури немає. Навпаки, з часом децентралізований підхід до управління активами [Коломойського - НВ] поступово вдосконалювався".

Показати ще новини
Радіо NV
X