Енергоблок української АЕС вперше запрацював на американському паливі

25 липня 2018, 08:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Енергоблок Південно-Української АЕС вперше почав працювати на американському ядерному паливі компанії Westinghouse.

Про це написав президент України Петро Порошенко на своїй Facebook-сторінці.


Південно-Українська АЕС - розташована на берегах Південного Бугу в місті Южноукраїнськ Миколаївської області і є відокремленим підрозділом ДП НАЕК Енергоатом. Входить до складу Південно-Українського енергетичного комплексу.

Відео дня

Westinghouse Electric Company - американська електротехнічна і ядерна компанія США. Її заснував винахідник, промисловець і підприємець Джордж Вестінгауз в 1886 році.


Як повідомлялося, з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС Енергоатом спільно Westinghouse у 2000 році почав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.

У березні 2008 року Енергоатом уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. У січні 2018 роки контракт був продовжений до 2025 року. Угодою передбачається поставка ядерного палива для забезпечення семи з 15 українських атомних блоків.

Енергоатом планує повністю завантажити чотири блоки Запорізької АЕС паливом Westinghouse в 2019-2021 роках. Другий і шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням тільки російського ядерного палива.

19 липня Енергоатом здійснив повне завантаження блоку №3 Южно-Української АЕС (ПУАЕС) паливом виробництва компанії Westinghouse.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X