Угорщина почала постачання хлору на Закарпаття

25 липня 2018, 11:13

Угорщина передала Закарпатській області як гуманітарну допомогу партію рідкого хлору для знезараження питної води.

Про це повідомила прес-служба глави Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля.

"У вівторок, 24 липня, вантажівка із хлором прибула з Угорщини через Міжнародний пункт пропуску Тиса на українсько-угорському кордоні", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

За словами Москаля, після виникнення в Україні критичної ситуації з поставками хлору вітчизняного виробництва в Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді було направлено офіційне звернення з проханням про допомогу.

В цілому Угорщина готова поставити 15 тонн хлору, якого вистачить для безперебійної роботи 18 підприємств водоканалу Закарпаття протягом півтора місяця, передає Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо, що 15 червня Дніпроазот припинив свою роботу у зв'язку зі збитковістю. Підприємство було виробником і постачальником рідкого хлору та соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

Пізніше заступник директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська розповідала, що Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo зупиняють виробництво в Україні у зв'язку з припиненням роботи заводу Дніпроазот.

При цьому Carlsberg Ukraine також повідомили, що компанія не закриває завод із виробництва пива в Україні через дефіцит хлору, а чекає на допомогу від уряду для вирішення цієї проблеми.

Також компанії Coca-Cola і PepsiCo заявили, що не будуть припиняти виробництво в Україні через зупинку роботи підприємства Дніпроазот, що виробляє хлор для очищення води.

Згодом Дніпроазот погодився відновити виробництво хлору, але за умови підвищення цін на вироблену продукцію. Однак Антимонопольний комітет України заявив, що підприємство може бути оштрафовано за відмову продавати хлор, необхідний для знезараження питної води.

21 липня, Дніпроазот відновил роботу хлорної групи цехів.

Показати ще новини
Радіо NV
X