Нафтогаз знайшов нового постачальника газу

25 липня 2018, 08:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національна акціонерна компанія (НАК) Нафтогаз України почала закупівлі природного газу у найбільшого в світі нафтотрейдера компанії Vitol.

Про це повідомили у Консалтинговій групі А-95, передає enkorr.

Зазначається, що Нафтогаз придбав близько 25 млн куб. м. у нідерландського підрозділу Vitol Gas and Power BV. Перші поставки здійснені у червні через Угорщину.

Відео дня

Це перші повноцінні продажу природного газу компанією Vitol українським контрагентам. У листопаді 2017 року тестова партія газу з ресурсів трейдера Vitol була поставлена ​​в Україну у режимі митного складу.

Нагадаємо, що останні два роки Нафтогаз купує газ у близько 15 європейських постачальників, серед яких був і найближчий конкурент Vitol трейдер Trafigura. До трійки найбільших контрагентів держхолдингу за підсумками першого півріччя 2018 року увійшли німецька RWE, швейцарська Axpo і DXT Commodities (колишній DufEnergy).

Зазначимо, що Україна не імпортує природний газ за контрактом з російським монополістом компанією Газпром з 26 листопада 2015 року, закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.


Vitol - найбільший нафтотрейдер у світі з річним оборотом $152 млрд. Компанія також володіє акціями азербайджанської компанії Arawak Energy, що має в Україні спільний проект з групою Geo Alliance

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X