Картина ділового дня: друга спроба Ryanair, скорочення держборгу і новий маршрут імпорту газу

23 березня 2018, 21:13

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за 23 березня.

Головне

Ryanair почне літати в Україну цієї осені. Найбільший в світі лоу-костер і аеропорти Бориспіль і Львів підписали угоду, завдяки якій перші рейси ірландської авіакомпанії з України за 15 напрямками запустять уже в жовтні. Авіакомпанія Ryanair відкриє 10 напрямків з Києва і 5 напрямків зі Львова в Європу. Найдешевші квитки будуть коштувати від €10, а середня вартість квитка для України буде нижчою за €40. Компанія очікує, що 40% пасажиропотоку складуть європейські мандрівники в Україні. У перший рік компанія розраховує перевезти 850 тис. пасажирів, і перейти рубіж в 1 млн за другий рік.

Відео дня

Держборг України різко скоротився відносно ВВП. За підсумками 2017 року співвідношення сукупного державного і гарантованого боргу України до валового внутрішнього продукту знизилося з 80,9% до 71,8%. Це співвідношення зменшилося вперше за останні шість років, з 2011 року, і стало наближатися до "безпечного" значенням в 60%, зазначив заступник міністра фінансів Юрій Буца.

В Україні змінили процедуру оформлення товарів на митниці. Міністерство фінансів України оновило перелік документів, необхідних для подачі до контролюючого органу для завершення державного контролю в рамках удосконалення механізму "єдиного вікна" на митниці. Зміни вносяться до переліку документів, які необхідні для завершення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів держконтролю.

Глава Нафтогазу подав до суду на Державну фіскальну службу. Андрій Коболєв оскаржив в Подільському районному суді Києва дві постанови Енергетичної митниці ДФС про призначений йому в кінці лютого 8,3 млрд грн штрафу. За обома позовами вже визначено склад суду, за одним з них слухання заплановано на 11 квітня 2018 року.

Новини компаній

Петро Димінський вибув зі складу власників телеканалу ZIK. Львівський бізнесмен перестав бути власником ТРК Міст ТБ і Нові комунікації, які володіють ліцензіями на мовлення телеканалу ZIK. Кінцевими бенефіціарами залишаються Олена Димінська - дружина бізнесмена, а також його дочки Жанна і Анастасія Димінські. Також змінився склад керівництва ТРК: директором замість Ігоря Туркевича став Віктор Козій.

В Україні в 2017 році укладено угод злиття і поглинання на більш ніж $1 млрд. За минулий рік кількість M&A зросло на 22% - до 67, а їхні сумарний обсяг збільшився до $1 млрд, або відразу на 37%, свідчить дослідження авторитетної консалтингової компанії KPMG. Судячи з усього, в інвесторів знову прокидається інтерес до покупок українських активів. Правда, поки в основному в одній галузі - сільському господарстві. У ТОП-3 увійшли угоди за участю Kernel, Ferrexpo і Evraz Group.

Укртрансгаз приступив до оцінки нового маршруту імпорту газу з Європи. Оператор української газотранспортної системи розгляне заявки зацікавлених компаній на поставку обсягів газу з території Румунії. Заявки приймаються з 30 березня по 30 квітня. Трубопровід відкриє можливість транспортувати до 5 млрд куб. м щорічно. На сьогодні Україна імпортує реверсний газ з Європи з території Словаччини, Угорщини та Польщі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Росія віддала донбаське вугілля компанії Сергія Курченко. Підконтрольна українському бізнесменові-втікачеві компанія Газ-Альянс стала єдиним постачальником вугілля з територій самопроголошених "Донецької і Луганської народних республік", повідомив РБК "депутат" так званої "народного ради ДНР" Владислав Бриг. У Мінекономіки Росії цю інформацію не підтвердили, але і не спростували.

Миронівський хлібопродукт оголосив про випуск єврооблігацій. Агрохолдинг оголосив розміщення восьмирічних єврооблігацій на $550 млн із прибутковістю 6,95% річних. МХП має намір використовувати виручені кошти для фінансування викупу всіх або частини євробондів-2020 на суму $495,6 млн і зі ставкою купона 8,25% річних. Інша частина коштів піде на розвиток бізнесу компанії.

Україна продала військову продукцію на $120 млн. "Дочка" держконцерну Укроборнпром - зовнішньоторговельне підприємство Спецтехноекспорт в 2017 році реалізувало оборонні контракти на $120 млн. При цьому, 80% продукції експортувалося. Половина пішла в Індію на суму $65 млн. Іншими покупцями стали Індонезія, Королівство Саудівська Аравія, Кувейт, Єгипет, Азербайджан, Туреччина і Грузія.

Автокомпанія Богдан збільшила збитки. У минулому році автовиробник збільшив збитки в 2,3 рази - до 635 млн грн. Непокритий збиток Богдан Моторс на початок поточного року склав 5,8 млрд грн.

Китайський телеком-гігант позичив Укртелекому $10 млн для розширення доступу до інтернету. Один з великих гравців на ринку телекомунікаційних і інформаційних технологій - китайська компанія ZTE - відкрила Укртелекому довгострокову лінію фінансування, у тому числі, для спільних проектів. Фінансування призначене для реалізації проектів з розширення покриття оптичного доступу до інтернету населених пунктів, модернізації мережі доступу та інших елементів інфраструктури Укртелекому. Кошти стануть доступні з червня 2018 року і будуть використовуватися для проектів з терміном окупності не більше 5 років.

Цифра дня

€9,99

За такою ціною українці можуть купити квитки ірландського лоукостера Ryanair до понеділка, 26 березня. Після цієї дати мінімальна ціна виросте до €19,99.

Цитата дня

МВФ пояснив, чому Україну не можна вважати бідною країною:

"Рівень бідності в Україні, структура зайнятості, тривалість життя і рівень освіти є типовими для країн з ринковою економікою".

Показати ще новини
Радіо NV
X