Україна розпочала оцінювання нового маршруту імпорту газу з Європи

23 березня 2018, 14:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Укртрансгаз оцінить попит учасників газового ринку на потужності у точці входу Ісакча-1-Орловка (трубопровід Транзит-1) за напрямком Румунія-Україна.

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

Трубопровід Транзит-1 є одним з трьох трубопроводів Трансбалканського маршруту, що сьогодні використовується для транспортування природного газу до Болгарії.

Відео дня

Довгостроковий контракт на бронювання трубопроводу завершився у 2016 році, і після завершення дії транзитного контракту між Нафтогазом України та російським монополістом Газпром наприкінці 2019 року стане можливим виконувати вимоги європейського законодавства щодо цього трубопроводу.

Зазначається, що після введення в експлуатацію трубопроводів TANAP і Турецький потік, а також очікуваного початку видобутку природного газу на шельфі у Румунії, можливість транспортувати природний газ за цим напрямком матиме стратегічне значення - створить двосторонній коридор Південь-Північ та забезпечить безпеку постачання для Балканського регіону.

“Якщо трубопровід Транзит-1 працюватиме у реверсному напрямку, це відкриє можливість транспортувати до 5 млрд куб. м щорічно для потреб як великого українського ринку, так і для країн Центральної та Східної Європи через вільні потужності газотранспортної системи України”, - зазначили у компанії.

На основі результатів оцінки Укртрансгаз ухвалить рішення щодо майбутньої зобов’язуючої процедури розподілу гарантованої потужності (Open Season) точки входу Ісакча-1-Орловка.

Компанія розглядатиме заявки зацікавлених компаній з 30 березня до 30 квітня.

Зазначимо, що наразі Україна імпортує реверсний газ з Європи: зі Словаччини, Угорщини та Польщі.


Укртрансгаз, 100% якого належить Нафтогазу України, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X