В Україні змінили процедуру оформлення товарів на митниці

23 березня 2018, 08:26

Міністерство фінансів України оновило перелік документів, необхідних для подачі до контролюючого органу для завершення державного контролю в межах удосконалення механізму "єдиного вікна" на митниці.

Наказ № 368 підписаний 16 березня, повідомили у прес-службі міністерства.

Зміни вносяться до переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю - санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів держконтролю.

Відео дня

Щодо товарів, які є небезпечними вантажами, скорочено кількість документів з 10-11 до 2-3, у разі якщо підприємством дано згоду на передачу контролюючому органу відомостей, зазначених у попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів).

Також серед нововведень порівняно з чинним сьогодні переліком документів, в Міністерстві азначають диференціацію переліку документів за напрямками переміщення товарів на ввезення, вивезення, транзит.

Крім того, зазначені підстави для необхідності надання контролюючому органу певного документа (посилання на певний закон, постанова уряду, наказ відповідного міністерства).

Також значно скорочено перелік документів, які необхідно подати для завершення екологічного контролю.

Таким чином, в міністерстві зазначають, що новий наказ спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності та прискорює процес взаємодії підприємств і органів державної влади, що здійснюють ті чи інші види державного контролю.

Раніше повідомлялося, що податкова почала фіксувати "човникові" перетину кордону з оподатковуваними товарами.

Крім того, у лютому в.о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) Мирослав Продан повідомляв, що платники податків можуть оформляти товари на митниці в режимі онлайн без присутності на пункті пропуску завдяки доопрацьованого програмного забезпечення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X