В Україні зняли обмеження на споживання газу

6 березня 2018, 10:45

Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України прийняв рішення про завершення національного плану дій в енергетиці щодо обмеження споживання газу і переході у штатний режим.

Про це повідомив радник глави Міненерговугілля Максим Білявский на своїй Facebook-сторінці.

Нагадаємо, раніше в Укртрансгазі повідомили, що російський Газпром з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході до ГТС України, що відповідав хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Відео дня

Крім того, 2 березня Нафтогаз України закликав українців зменшити споживання газу у зв'язку з порушенням російським Газпромом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через газотранспортну систему України (ГТС).

В цей же день Міненерговугілля запровадило тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс у 15-20 млн куб. м на добу.

Президент України Петро Порошенко заявив, що порушення російським монополістом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через українську газотранспортну систему (ГТС) характеризує його як ненадійного постачальника.

Пізніше премьер-міністр України Володимир Гройсман сказав, що частково у проблемі в газозабезпеченні країни винен Нафтогаз. За його словами, Нафтогаз мав зробити запас газу на 10-14 днів.

У свою чергу, у Нафтогазі розповіли, що в підземних сховищах понад 10 млрд куб. м природного газ, а проблема для заповнення дефіциту газу в газотранспортній системі викликана лише тим, що ці сховища мають обмежену пропускну здатність з видачі газу в ГТС.

3 березня президент України Петро Порошенко заявив про стабілізацію ситуації із газопостачанням в країні.

Крім того, Україна отримала з 1 по 4 березня 26,5 млн куб. м природного газу з країн Європейського Союзу.

Показати ще новини
Радіо NV
X