Нафтогаз попросив всіх українців допомогти в боротьбі з "російським шантажем"

2 березня 2018, 13:13

Нафтогаз України закликав українців зменшити споживання газу через порушення російським Газпромом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через газотранспортну систему України.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нафтогазу на сторінці в Facebook.

"У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Зниження температури стосуватиметься і будинків з централізованим опаленням. Для цього в Нафтогазі зараз працюють з місцевими владами, "щоб комунальні тепловики у найближчі дні робили так само".

Україна увійшла в березень з запасами 10 млрд куб. м газу в підземних сховищах (ПСГ), свідчать дані Укртрансгазу. "Газу в наших підземних сховищах багато, але навіть у них є технічні обмеження у тому, скільки газу можна підняти протягом доби", - зазначили в НАКу.

Крім того, в систему в нормальному режимі також надходить газ, який видобувають українські компанії. Також продовжується імпорт газу з Європи.

Раніше в Укртрансгазі повідомили, що російський Газпром з початку 2018 року жодного разу не забезпечив тиск на вході в ГТС України, відповідне хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Показати ще новини
Радіо NV
X