Порошенко прокоментував конфлікт Нафтогаза і Газпрома

2 березня 2018, 18:08

Президент України Петро Порошенко заявив, що порушення російським монополістом Газпром своїх зобов'язань по транзиту газу через українську газотранспортну систему (ГТС) видає його як ненадійного постачальника.

Про це він повідомив на своїй Twitter-сторінці.

“Україна підтвердила статус надійного транзитера, а Газпром, на жаль, знову спробував застосувати постачання газу як механізм політичного тиску”, - написав він.

Відео дня

Порошенко вважає, що контракт з Газпромом не буде розірвано, і транзиту газу нічого не загрожує.

“Контрактами між Нафтогазом та Газпром не передбачено право їх розірвання в односторонньому порядку, і подібні заяви Газпрому можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов'язання”, - відзначив він.

Порошенко переконаний, що енергетична ситуація в Україні знаходиться під контролем.

Відзначимо, що Газпром розпочав негайну процедуру розірвання контрактів з Нафтогазом на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Раніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань по транзиту газу через газотранспортну систему (ГТС) України.

Відзначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

Показати ще новини
Радіо NV
X