У Нафтогазі заявили, що газу у сховищах достатньо

3 березня 2018, 08:55

У підземних сховищах понад 10 млрд куб. м природного газ, а проблема для заповнення дефіциту газу у газотранспортній системі, що виник з вини російського Газпрому, викликана лише тим, що ці сховища мають обмежену пропускну здатність з видачі газу в ГТС.

Про це заявив комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко, передає УНІАН.

"Зараз у наших сховищах понад 10 млрд куб. м. У нас взагалі немає проблеми з газом у сховища. Проблема, яка у нас є, - це скільки ми можемо підняти газу на добу. Це вузьке місце. Ми спокійно пройшли б березень, навіть якщо зараз у нас залишалося б в сховищах 6 млрд куб. м", - сказав Вітренко.

Відео дня

Він також додав, що зробити таку систему підземних сховищ, коли у будь-який момент, при будь-якої погоди завжди можна відібрати скільки завгодно газу, - дуже дорога інвестиція. За його словами, від Газпрому очікувалися поставки газу на березень в обсязі 500 млн куб. м.

Раніше в Укртрансгазі повідомили, що російський Газпром з початку 2018 жодного разу не забезпечив тиск на вході в ГТС України, відповідне хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Крім того, сьогодні 2 березня, Нафтогаз України закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням російським Газпромом своїх зобов'язань по транзиту газу через газотранспортну систему (ГТС) України.

Пізніше премьер-міністр України Володимир Гройсман заявив, що частково в проблемі в газозабезпеченні країни винен Нафтогаз. За його словами, Нафтогаз повинен був зробити запас газу на 10-14 днів.

Показати ще новини
Радіо NV
X