В Україну за чотири дні закачали понад 26 млн куб. м газу з Європи

5 березня 2018, 09:36

Україна отримала з 1 по 4 березня 26,5 млн куб. м природного газу з країн Європейського Союзу.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, передають Українські Новини.

Так, за цей період 17 млн ​​куб. м отримано зі Словаччини, 7 млн ​​куб. м - з Угорщини та 2,5 млн куб. м - з Польщі.

Відео дня

Нагадаємо, 2 березня року компанія Газпром почала негайну процедуру розірвання контрактів із Національною акціонерною компанією Нафтогаз України на постачання та транзит газу в Стокгольмському арбітражі.

Пізніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань щодо транзиту газу через газотранспортну систему (ГТС) України.

Відзначимо, що Міненерговугілля запровадило тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс у 15-20 млн куб. м на добу.

Крім того, починаючи с 2 березня рекомендовано призупинити заняття до 6 березня вишам, школам і дитсадкам з метою обмеження споживання газу.

Також Міненерго звернулося до виробничих підприємств з тим, щоб вони зменшили споживання газу.

Пізніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що частково в проблемі в газозабезпеченні країни винен Нафтогаз. За його словами, Нафтогаз мав зробити запас газу на 10-14 днів.

У свою чергу, в Нафтогазі розповіли, що в підземних сховищах понад 10 млрд куб. м природного газ, а проблема для заповнення дефіциту газу в газотранспортній системі викликана лише тим, що ці сховища мають обмежену пропускну здатність із видачі газу у ГТС.

Крім того, 2 березня компанія Нафтогаз України підписала контракт з польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від постачання в Україну.

3 березня польська PGNiG підтвердила готовність безперебійно постачати газ в Україну протягом року.

В цей же день президент України Петро Порошенко заявив про стабілізацію ситуації з газопостачанням в країні.

Крім того, пізніше Глава Нафтогазу опублікував рейтинг міст, які заощадили найбільше газу.

Показати ще новини
Радіо NV
X