Гройсман звинуватив Нафтогаз у газовій кризі

2 березня 2018, 19:21

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман покладає частину відповідальності за проблеми у газозабезпеченні країни на Національну акціонерну компанію Нафтогаз України, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, помилка Нафтогазу в тому, що він повинен був пам'ятати: мова йде про країну-агресора і не розраховувати на виконання Газпромом договірних зобов'язань. Він також зазначив, що Нафтогаз повинен був зробити запас газу на 10-14 днів, повідомляють Українські Новини.

Відео дня

Як пише 112.ua, Гройсман сподівається, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня. За словами Гройсмана ситуація з газом в Україні є абсолютно контрольованою:

"Сьогодні провів розмову з віце-президентом Єврокомісії з питань енергетики, ми координували дії з нашими європейськими партнерами. Перш за все я хочу сказати, що ситуація абсолютно контрольована. Ніяких негативних явищ відбуватися не буде", - зазначив він.

Також Гройсман заявив, що переконаний в тому, що РФ виконає рішення Стокгольмського арбітражу. Адже воно обов'язкове для виконання. "Я не бачу ніяких можливостей цього уникнути. Всьому свій час, але рішення буде реалізовано", - підкреслив прем'єр.

Нагадаємо, у грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань, заявили в українській компанії 22 грудня 2017 року. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Зокрема, українська сторона домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Крім того, Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для України, що купується у Газпрому.

Суд також відмовив Газпрому у вимозі покласти на Україну обов'язок платити за газ, який РФ самовільно поставляє на неконтрольовані території Донбасу.

Утім рішенням арбітражу за контрактом про постачання газу Нафтогаз мав виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Водночас ще раніше, в листопаді 2017 року, Газпром подав апеляцію про оскарження та часткове скасування рішення Стокгольмського арбітражу щодо продажу-купівлі газу.

У січні 2018 року українська сторона запропонувала російському монополісту провести взаємозалік штрафних санкцій. Остаточні суми розрахунків між компаніями стануть відомі після другого рішення суду - за контрактом про транзит газу.

У свою чергу Європейський Союз має намір провести з Україною та Росією тристоронні переговори щодо продовження транзиту російського газу через українську газотранспортну систему після фінального рішення Стокгольмського арбітражу. Термін дії 10-річного контракту на транзит між Нафтогазом і Газпромом завершується у 2019 році.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

28 лютого, Нафтогаз України виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу.

Так, арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за обсяги газу для транзиту, що недопоставив Газпром. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію у розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

У свою чергу, Газпром підтвердив рішення Стокгольмського арбітражу про компенсацію державної компанії Нафтогаз України у сумі $4,6 млрд і висловив незгоду з даним рішенням.

У свою чергу, глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявляв, що Стокгольмський арбітраж зобов'язав російського монополіста компанію Газпром платити за транзит по території України 110 млрд куб. м газу щорічно.

Зазначимо, що в Укртрансгазі повідомили, що російський Газпром з початку 2018 жодного разу не забезпечив тиск на вході в ГТС України, відповідне хоча б мінімальним умовам транзитного контракту.

Крім того, сьогодні 2 березня, Нафтогаз України закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням російським Газпромом своїх зобов'язань по транзиту газу через газотранспортну систему (ГТС) України.

Пізніше президент України Петро Порошенко заявив, що порушення російським монополістом своїх зобов'язань по транзиту газу через українську газотранспортну систему (ГТС) видає його як ненадійного постачальника.

Показати ще новини
Радіо NV
X