Нафтогаз зобов'язали виплатити Газпрому $2 млрд за поставлений газ

22 грудня 2017, 14:47
Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав державну компанію Нафтогаз України сплатити на користь Газпрому суму простроченої заборгованості за поставки газу у розмірі $2 млрд

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У Газпромі повідомили, що компанія повинна виплатити відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу у розмірі 0,03% за кожен день прострочення.

Відео дня

Крім того, суд зобов'язав Нафтогаз з 2018 року відбирати і оплачувати 5 млрд куб. м газу.

Раніше у Нафтогазі заявили, що виграли Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Слід зазначити, що Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у російського монополіста - компанії Газпром, на 27,4% з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Нагадаємо, що у червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року отримали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому ґрунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Пізніше Стокгольмський арбітраж переніс рішення по контрактам на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

20 листопада поточного року Газпром зібрався виключити зі Стокгольмського спору поставки газуна окупований Донбасс.

Показати ще новини
Радіо НВ
X