Газпром зібрався вилучити зі Стокгольмської суперечки поставки газу на окупований Донбас

20 грудня 2017, 15:18
Російський монополіст компанія Газпром вимагає від Стокгольмського арбітражу не ухвалювати будь-які рішення щодо обсягів поставок газу на окуповані території України

Про це повідомив головний комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко, передає Інтерфакс-Україна.

"Газпром каже, що не треба ухвалювати ніякі рішення за обсягами газу, поставленого на окуповані території. Ми, у свою чергу, говоримо, що будь-які розрахунки - це ціна, помножена на обсяг, не знаючи обсягів можна сказати, хто і кому що повинен", - сказав він.

Відео дня

Вітренко додав, що зараз Газпром виставляє рахунки Нафтогазу з сумами, які вимагає сплатити за поставку газу в окуповані райони Донбасу. Однак, Україна цих обсягів не контрактувала.

"Будь-які платежі Газпром може зарахувати як оплату за поставки в ОРДЛО - для нас це неприпустимо", - заявив він.

За його словами, претензії Газпрому щодо поставок в окуповані райони Донбасу зараз складають близько $1,3 млрд.

Нагадаємо, що у 2015 році Газпром поставив на Донбас 1,7 млрд куб. м газу за ціною $186/тис. куб. м, випливає зі звітності Газпрому за 2015 рік і даних Нафтогазу.

У 2016 році Газпром поставив на непідконтрольні Україні території Луганської та Донецької областей 2,39 млрд куб. м газу, що на 40,6% або на 0,69 млрд куб. м більше, ніж у 2015 році.

Крім того, в кінці червня 2017 року російський монополіст повідомив, що поставив на окупований Донбас газ обсягом 5,46 млрд куб. м. на суму понад $1 млрд.

Пізніше Газпром продовжив здійснювати поставки природного газу на окупований Донбас.

Слід зазначити, що керівництво Газпрому неодноразово заявляло, що поставки газу в ОРДЛО тривають на підставі контракту з Нафтогазом від 2009 року.

У свою чергу, Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені і прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі відзначали, що компанія не бере газ за контрактом з Газпромом на державну виконавчу службу Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.


Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року отримали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому ґрунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Пізніше Стокгольмський арбітраж переніс рішення по контрактам на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X