Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому щодо поставок газу

22 грудня 2017, 13:40
239
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: ipress.ua

Україна виграла Стокгольмську суперечку з Газпромом

Державна компанія Нафтогаз України заявила, що виграла Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях

Про це повідомили у компанії після отримання в п'ятницю остаточного рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, передає Інтерфакс-Україна.

Так, арбітраж повністю відхилив вимоги Газпрому за матеріальним становищем "бери або плати" на $56 млрд у 2012-2017 роках. Зазначається, що ця частина спору була найбільшою за грошовими вимогами сторін.

Крім того, Нафтогаз домігся скорочення майбутніх обов'язкових річних обсягів більш ніж у 10 разів відповідно до своїх потреб в імпорті. Добавим, що з урахуванням того, що перша редакція контракту передбачала річний обсяг покупки НАКом 52 млрд куб. м газу, в рішенні арбітражу цей поріг знижено до 5 млрд куб. м газу.

Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу в другому кв. 2014 на 27,4%.

Нафтогаз також вимагає від Газпрому до $16 млрд у арбітражі по транзитному контракту і очікує рішення 28 лютого 2018 року.

Нагадаємо, що у червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року отримали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому ґрунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Пізніше Стокгольмський арбітраж переніс рішення по контрактам на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

20 листопада поточного року Газпром зібрався виключити зі Стокгольмського спору поставки газу на окупований Донбас.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Компанії/Ринки

Вчора, 09:00

thumb img
Відчиняйте, їжа! Скільки заробляють кур'єри Uber Eats і Glovo і хто найчастіше користується послугами доставки
8928
Компанії/Ринки

23 березня, 17:27

thumb img
Члени правління Укртрансгазу отримали премії до 150% річного окладу
3037
Фінанси

Сьогодні, 09:30

thumb img
Що з курсом. Хто зупинив девальвацію гривні і який прогноз після виборів
1940

Головне

Політика

Вчора, 13:05

thumb img
Катерина Кіт-Садова у великому інтерв'ю – про чоловіка, "сміттєвий" скандал, Гриценка і свої активи
Геополітика

Сьогодні, 07:28

thumb img
Трамп і Меркель обговорили Україну у телефонній розмові
Фінанси

Сьогодні, 08:43

thumb img
У 2019 економічне зростання тимчасово сповільниться до 2,5% - НБУ