Нафтогаз домігся скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд

22 грудня 2017, 13:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Стокгольмський арбітраж повністю відхилив вимоги російського Газпрому до НАК Нафтогазу України на $56 млрд за матеріальним становищем "бери або плати" в 2012-2017 роках

Про це заявили в Нафтогазі з посиланням на рішення суду в п'ятницю, 22 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

Загалом, заявляють в НАК, компанія виграла арбітраж проти Газпрому з усіх спірних питань за контрактом на поставку газу.

Відео дня

Зокрема, НАК домігся того, що в майбутньому обсяг імпорту буде скорочений більш ніж у 10 разів залежно від того, які у Нафтогазу будуть потреби щодо імпорту.

Крім того, арбітраж знизив на 27% ціну газу для Нафтогазу в II кварталі 2014 року.

Нагадаємо, що в червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений в 2013-2014 роках газ, а також коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого за ним природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року одержали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" під час постачання природного газу Україні, на якому грунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

Пізніше Стокгольмський арбітраж переніс рішення по контрактам на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X