Посол США Йованович підтримувала Коболєва в конфлікті з Гройсманом - ЗМІ

12 квітня 2019, 10:37

Посол США в Україні Марі Йованович в січні написала прем'єр-міністру Володимиру Гройсману лист із закликом не втручатися в процедури корпоративного управління в держпідприємствах.

Лист від 30 січня опублікувала 11 квітня Економічна правда.

"З тривогою дізналися, що 16 січня Кабінет Міністрів заявив про припинення повноважень правління Нафтогазу з 22 березня. Дана дія Кабінету Міністрів суперечить принципам корпоративного управління, які давно відстоюються, і кидає виклик повноваженням наглядової ради", - йдеться в документі.

Відео дня

Йованович висловила стурбованість тим, що уряд може спробувати втручатися в процедури корпоративного управління в інших державних підприємствах, включаючи процес відбору членів наглядової ради аеропорту Бориспіль.

"Втручання держави в незалежність і повноваження спостережних рад державних підприємств може поставити під загрозу різні пакети допомоги Україні, для яких реформа корпоративного управління є фактором або умовою", - заявила посол.

Йованович підкреслила, що посольство США прагне запобігти публічному конфлікту між урядом і керівництвом Нафтогазу, "який може підірвати довіру до репутації України як надійного партнера по транзиту газу для Європи".

"Такий конфлікт відповідав би інтересам Росії в той час, коли міжнародне співтовариство рішуче підтримує Україну перед лицем російської агресії", - підкреслила вона.

Посол закликала прем'єр-міністра України не приймати подальших кроків у зв'язку з пропонованим припиненням повноважень правління Нафтогазу.

Як повідомлялося, 6 березня 2019 року Кабінет Міністрів оголосив про проведення відкритого конкурсу на посаду глави Нафтогазу. Після цього наглядова рада НАК запропонував Кабінету Міністрів продовжити повноваження Коболєва до 22 березня 2020 року, скоротивши рівень його зарплати вдвічі від чинного, без виплати щомісячних і квартальних премій. Гройсман назвав пропозицію наглядової ради "адекватною". 20 березня Кабінет міністрів продовжив ще на рік контракт з Коболєвим.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X