Гройсман розповів, коли вирішить долю контракту з Коболєвим

14 березня 2019, 18:39

Кабмін вивчатиме пропозицію наглядової ради Нафтогазу про продовження контракту з головою компанії Коболєвим

Кабінет міністрів вивчить пропозицію наглядової ради Нафтогазу України про продовження повноважень чинного глави компанії Андрія Коболєва до 22 березня 2020 року, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Наглядова рада внесла пропозиції підписати новий контракт на нових умовах, які досить близькі до того, чого я вимагав. Це одна з перших адекватних пропозицій, отриманих сьогодні урядом. Будемо це обговорювати, щоб фіналізувати наше рішення", - сказав він.

При цьому він акцентував увагу на тому, що в контракті чітко повинно бути прописано, що менеджмент НАК повинен забезпечити своєчасний анбандлінг Нафтогазу, повноцінне функціонування газотранспортної системи України після 1 січня 2020 року (після завершення чинного контракту з транзиту російського газу), підписання нового контракту з РФ по транзиту. Крім того, менеджмент НАК також повинен забезпечити зростання видобутку природного газу відповідно до програми 20/20 (згідно з якою держкомпанія Укргазвидобування повинна вивести до 2020 року видобуток природного газу на рівень 20,1 млрд кубометрів на рік).

Як повідомлялося, наглядова рада Нафтогазу запропонував Кабінету міністрів продовжити повноваження голови правління компанії Андрія Коболєва до 22 березня 2020 року, скоротивши рівень його зарплати вдвічі від чинного, без виплати щомісячних і квартальних премій. У той же час Коболєв може претендувати на премії за результатами роботи за 2019 рік за умови створення до 1 січня 2020 року готового до сертифікації оператора ГТС і збільшення видобутку газу.

Чинний контракт з Коболєвим спливає 22 березня 2019 року. У лютому 2019 року наглядова рада Нафтогазу направила прем'єр-міністру листа, в якому підтвердила необхідність продовження трудового договору з Коболєвим на три роки з підвищенням його зарплати.

Також, 6 березня 2019 року Кабінет міністрів оголосив про проведення відкритого конкурсу на посаду голови НАК Нафтогаз України . Таким чином, прем'єр-міністр Володимир Гройсман дав зрозуміти, що не має наміру продовжувати контракт з чинним главою компанії Андрієм Коболєвим.

Раніше стало відомо, що прем'єр-міністр відмовився від пропозиції Нафтогазу скасувати спецобов'язки з продажу газу населенню і теплокомуненерго.

Показати ще новини
Радіо NV
X