Нефьодов розповів, чому подався на конкурс глави Держмитниці і як планує її змінювати

23 квітня 2019, 10:00

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов заявив в інтерв'ю Радіо НВ, що у нього є план вирішення величезних проблем, які існують на митниці.

Нефьодов, який бере участь в конкурсі на посаду глави відомства, зазначив, що ці проблеми накопичувалися роками.

"Я завжди закликаю людей йти змінювати державу, не чекаючи, поки прилетять якісь інопланетяни, фантастичні нові політики чи невідомо хто і зробить всю роботу за нас. Щоб показати приклад, я, власне, і подався на конкурс на голову Державної митної служби. Дуже сподіваюся, що він таки пройде і чимось завершиться", - сказав заступник міністра.

Відео дня

Він додав, що митниця недофінансована і в результаті цього на кордоні з'являються величезні черги.

"Зрозуміло, що це в свою чергу породжує корупцію, тому що якщо хтось чекає два дні з вантажем, який швидко псується, в нього величезна мотивація йти домовлятися. Звичайно, на митниці чомусь не встановлені ні автоматичні сканери, ні автоматичні ваги, ні камери, які дозволяють слідкувати за всім процесом. Є об'єктивні інфраструктурні проблеми, є і питання суб'єктивних проблем. Це і питання того, що митниця багато років була обєднана з податковою", - додав Нефьодов, підкресливши, що їх потрібно обов'язково розділити, оскільки функції відрізняються.

Він зазначив, що на митниці працює більше 10 тис. людей. Нефьодов назвав їхні зарплати досить низькими.

"Звичайно, за таких умов багато чесних людей не хоче туди йти працювати", - сказав він, додавши, що є "певна концентрація реальних негідників, які йдуть на митницю виключно для того, щоб заробляти гроші".

На його думку, чесна людина не піде працювати на зарплату молодшого інспектора, яка становить 6 тис. грн, оскільки їй не вистачатиме цих грошей.

"Наше велике завдання - максимально електронізувати цей процес і розділити умовно бек-енд офіс і фронт-енд офіс, аби той митник, який спілкується з бізнесменом, перевізником, митним брокером, логістом і так далі мав менший вплив на результат прийняття рішень, а той, хто приймає рішення, не спілкувався з "клієнтом" і не міг витребувати у нього хабар", - заявив заступник міністра.

Він також відповів на запитання про те, яка в нього мотивація брати участь в конкурсі на посаду голови Держмитниці: "Моя мотивація наступна: мені дійсно хочеться допомогти країні. Я вважаю, що зараз унікальне вікно можливостей, коли ми можемо побудувати нову, сучасну, європейську країну. У моїх батьків, дідусів і бабусь цього вікна можливостей не було. Це реально виклик і реально цікаво".

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 6 березня затвердив положення про податкову та митну служби в рамках реорганізації Державної фіскальної служби, а 20 березня оголосив конкурси на посади глав нових відомств. Зараз посаду в.о. глави ДФС займає Олександр Власов.

16 квітня відбувся другий етап конкурсу. У фінальний етап конкурсу на посаду глави Державної податкової пройшли заступник міністра фінансів України Сергій Верланов, виконавчий директор ТОВ Стандарт-аудит Дмитро Олексієнко та заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Кандидатами на посаду голови Держмитниці є проректор з навчальної роботи Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та голова громадської організації Центр розвитку цифрової економіки, експерт CASE Україна Андрій Саварець. Планувалося, що третій етап конкурсу пройде 23 квітня.

17 квітня Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію розпорядження Кабміну про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Держмитниці в рамках забезпечення позову народного депутата від Блоку Петра Порошенка Андрія Антонищака.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X