Суд призупинив конкурс на посаду голови Держмитниці

18 квітня 2019, 12:26

Окружний адміністративний суд Києва 17 квітня призупинив дію розпорядження Кабміну про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Державної митної служби (ДМС).

Про це повідомила прес-служба суду.

Він заборонив Комісії з питань вищого корпусу державної служби проводити конкурс на підставі цього розпорядження Кабміну. Конкурс припинений у рамках забезпечення позову народного депутата від Блоку Петра Порошенка Андрія Антонищака.

Відео дня

"Суд ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову виходив з того, що невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів заявника, на захист яких подається адміністративний позов, стане неможливим, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Окрім цього, суд врахував те, що заявник посилався на норми закону, які на його думку, порушені при прийнятті та виконанні розпорядження уряду "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади голови Державної митної служби", - йдеться в повідомленні.

Міністр фінансів Оксана Маркарова написала в Facebook, що буде подана апеляція.

"Ця тимчасова необґрунтована на нашу думку заборона, з якою ми будемо боротися, може затримати нас, але не зупинить, бо створення сильної, європейської, професійної і вільної від корупції митниці - це вимога номер один чесного українського і міжнародного бізнесу!" - заявила вона.

Антонищак говорив, що звернувся в Окружний адмінсуд Києва з проханням призупинити конкурс з обрання глав Державної податкової і митної служб. Він зазначав, що у заступника міністра фінансів Сергія Верланов немає достатнього досвіду держслужби, а у першого заступника міністра економрозвитку і торгівлі Максима Нефьодова - досвіду в митній справі.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 6 березня затвердив положення про податкову та митну служби в рамках реорганізації Державної фіскальної служби, а 20 березня оголосив конкурси на посади глав нових відомств. Зараз посаду в.о. глави ДФС займає Олександр Власов.

16 квітня відбувся другий етап конкурсу. У фінальний етап конкурсу на посаду глави Державної податкової пройшли заступник міністра фінансів України Сергій Верланов, виконавчий директор ТОВ Стандарт-аудит Дмитро Олексієнко та заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов. Кандидатами на посаду голови Держмитниці є проректор з навчальної роботи Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов та голова громадської організації Центр розвитку цифрової економіки, експерт CASE Україна Андрій Саварець. Планувалося, що третій етап конкурсу пройде 23 квітня.

Показати ще новини
Радіо НВ
X