Картина ділового дня 3 серпня: контроль грошових переказів, заміна "хрущовок" і відновлення справи проти екс-глави НБУ

3 серпня 2018, 20:45

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за п'ятницю, 3 серпня.

Головне

Апеляційний суд скасував закриття справи НАБУ проти Валерії Гонтаревої, пов'язаної з відпочинком на Мальдівських островах, йдеться в рішенні суду від 24 липня. Суд погодився з доводами адвоката, що представляє інтереси третьої особи, визнавши, що суддя першої інстанції не звернув уваги на неповноту досудового розслідування. Кримінальне провадження від 18 серпня 2017 року було закрито детективами НАБУ в березні 2018 року в зв'язку з відсутністю "об'єктивної сторони кримінального правопорушення". Зокрема, детективи відзначили, що витрати екс-глави НБУ склали 249,9 тис. грн, тобто менше дозволених 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Відео дня

Мінфін має намір посилити контроль за грошовими переказами. Документ оприлюднено на сайті міністерства для громадського обговорення. Нові правила, в разі прийняття закону Верховною Радою, торкнуться всіх переказів на суму від 30 тис. грн і більше, в тому числі міжнародних, які здійснюються без відкриття рахунку, в тому числі в іноземній валюті, банківських металах та інших активах. Відправникам і одержувачам коштів потрібно буде для повної ідентифікації вказувати свої місце проживання, серію і номер паспорта, ідентифікаційний код. Здійснити переклад буде неможливо без цієї інформації. Вимоги не поширюються на операції зняття коштів з власного рахунку, переведення коштів з метою сплати податків, штрафів, комунальних платежів, при використанні електронних грошей для оплати товарів або послуг.

Мінрегіон готує законопроект про заміну старих кварталів, повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе. За його словами, є 2 можливих вирішення проблеми застарілого житла: це знесення старих будинків з будівництвом нових і проведення реконструкції існуючих. Передбачається, що законопроект в майбутньому допоможе значно поліпшити якість життя людей, які сьогодні знаходяться в досить складній ситуації.

Китай зібрався ввести мита на товари з США вартістю $60 млрд в рамках відповіді на торговельні загрози США, повідомляє агентство Bloomberg. Захисні заходи будуть впроваджені, як тільки Вашингтон реалізує свої погрози. Раніше президент США Дональд Трамп доручив підготувати план введення більш високих мит на китайські товари вартістю $200 млрд - за ставкою 25% замість раніше запланованих 10%.

Компанії та ринки

Приватбанк запустив Приват24 по всьому світу, повідомили в прес-службі фінустанови. На даний момент сервіс працює в режимі бета-тестування, але вже зараз їм можуть скористатися клієнти будь-яких банків світу. Сервіс побудований "за принципом звичного супермаркету", де оплатити покупку можна карткою будь-якого банку. Зараз без введення номера телефону і пароля в Приват24 доступні переклади з карти на карту, поповнення мобільного телефону і комунальні платежі. Інші сервіси повинні додати поступово протягом року.

ЄБРР виділить $15 млн українській компанії Модерн-Експо, яка займається виробництвом і постачанням та доглядом за садом для магазинів, повідомили в прес-службі банку. Кредит надається на сім років. Отримані кошти компанія планує направити на збільшення обсягів виробництва на двох основних виробничих майданчиках компанії в Луцьку і Вітебську (Білорусь).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Інвестиції в нерухомість в світі побили 11-річний рекорд. За даними експертів JLL, об'єм інвестиційних угод на світовому ринку нерухомості виріс до $341 млрд, збільшившись на 13% в першому півріччі 2018 року. Зокрема, регіони Північної та Південної Америки збільшили піврічний показник на 9%, до $132 млрд. Європейські ринки показали за півріччя зростання обсягу угод на 9%, до $128 млрд. У Азіатсько-Тихоокеанському встановлений абсолютний рекорд за підсумками півріччя - $81 млрд, зростання на 29%. Найбільше зростання попиту спостерігалося на складські та індустріальні об'єкти.

Альфа-банк Україна збільшив прибуток в 33 рази, свідчать дані звіту фінустанови. У першому півріччі 2018 року банк отримав 394,7 млн грн чистого прибутку проти 12,1 млн грн за аналогічний період минулого року. Активи Альфа-банку станом на 1 липня 2018 го скоротилися на 1,3% - до 48,7 млрд грн. Капітал на ту ж дату виріс на 10,7% - до 4,1 млрд грн.

Українські металургійні підприємства наростили виробництво, свідчать оперативні дані об'єднання Укрметалургпром. За підсумками семи місяців (січень-липень) 2018 року виробництво загального прокату зросло на 4% в - до 10,6 млн тонн. Виплавка сталі зросла на 1% - майже до 12 млн тонн, чавуну - на 7%, до 11,8 млн т. Показники виробництва в січні-липні 2018 року в порівнянні з січнем-липнем минулого року без урахування двох місяців роботи підприємств на НКТ ще вище: випуск прокату збільшився на 9%, сталі - на 5%, чавуну - на 12%.

Авіакомпанія YanAir відклала польоти з Одеси до італійського Ріміні, повідомила прес-служба туристичного оператора Join Up. Авіарейси перенесені через технічні причини. Компанія запланувала вивізного рейс для туристів Join Up з Ріміні в Одесу на 3 серпня. У зв'язку з цим, Join Up вирішив скоротити напрямок Одеса - Ріміні, щоб знизити навантаження на партнерські авіакомпанії.

Vodafone і АХА Страхування запустили послугу Smart Travel, повідомив мобільний оператор. Він дозволить туристам оформити страховку прямо в смартфоні, сплативши її за рахунок коштів на балансі мобільного рахунку. Користувач отримує страховий поліс в електронному вигляді на свій e-mail. Оформити поліс можливо як в Україні, так і протягом перших п'яти годин перебування за кордоном. Страховка містить покриття необхідних медичних послуг, її сума покриває €30 тис.

Метінвест став акціонером найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні - підприємства Шахтоуправління Покровське, йдеться в системі розкриття інформації НКЦБФР. З другого кварталу 2017 року 57,3% акцій Покровське переведені з підприємства Донецьксталь - металургійний завод на Індастріал коал холдинг (ICH). При цьому 24,9% ICH на сьогодні належить Metinvest BV

Фармацевтам виписали великий штраф за високі ціни на ліки, повідомили в Антимонопольному комітеті. Дії компаній Рош Україна, БаДМ, Бізнес Центр Фармація, Альба Україна комітет визнав порушенням законодавства і застосував до них штрафи на загальну суму 18 млн грн. Також АМКУ зобов'язав компанії припинити порушення в двомісячний термін з дня отримання рішення.

Цифра дня

$6,17 трлн

Склала ринкова вартість всіх акцій компаній, які торгуються на біржах Японії, за підсумками торгів 2 серпня. Цей показник перевищив капіталізацію китайських компаній, які опустилися до $6,09 трлн

Цитата дня

Мер Києва Віталій Кличко про нові правила розміщення зовнішньої реклами в місті

"Наша принципова позиція - кількість реклами на вулицях столиці має бути меншою. Ми знайшли компроміс між усіма ключовими гравцями рекламного ринку. І домовилися про те, що зовнішньої реклами у місті повинно бути менше. Сьогодні, наприклад, ви не побачите в центрі столиці так звані розтяжки, не побачите такої кількості великих білбордів. Діють прийняті правила. Це буде стосуватися і метрополітену. Ми мінімізуємо кількість реклами, яка "закриває" як вагони метро, так і самі станції ".

Показати ще новини
Радіо NV
X