Суд скасував закриття кримінальної справи проти Гонтаревої за відпочинок на Мальдівах

3 серпня 2018, 11:02

Апеляційний суд Києва скасував рішення Національного антикорупційного бюро (НАБУ) про закриття справи про можливі недостовірні відомості в декларації колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

Про це йдеться в рішенні суду від 24 липня, передають Українські Новини.

У березні детектив НАБУ виніс постанову про закриття кримінального провадження від 18 серпня 2017 року зв'язку з відсутністю в діях Гонтаревої кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

Відео дня

Постанова про закриття справи мотивована тим, що витрати Гонтаревої на відпочинок на Мальдівських островах в липні 2016 року становили 249,9 тис. грн, що менше за 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб і "не створює об'єктивної сторони кримінального правопорушення".

Адвокат Юрій Харченко в інтересах третьої особи оскаржив це рішення, проте 15 червня Солом'янський районний суд Києва відмовив адвокату. У зв'язку з цим Харченко подав апеляційну скаргу.

За його інформацією, детектив НАБУ за весь час досудового розслідування провів лише одну слідчу дію - вивчив інформацію інтернеті щодо наявності публікації про відпочинок Гонтаревої на Мальдівах, за результатами якої встановлено, що вартість відпочинку у вибраному готелі може коштувати понад 700 тис. грн, але отримана інформація не була перевірена детективом. Також детектив нікого не допитував і не перевірив факт перетину Гонтаревою і членами її сім'ї державного кордону в липні 2016 року.

Апеляційний суд погодився з доводами адвоката та визнав, що суддя першої інстанції не звернув уваги на неповноту досудового розслідування. У зв'язку з цим суд скасував постанову детектива НАБУ про закриття справи.

Нагадаємо, що в липні 2017 року суд зобов'язав НАБУ розслідувати можливе декларування недостовірних даних Гонтаревою.

Крім того, в червні 2017 року повну перевірку е-декларації Гонтаревої почало НАЗК.

У травні цього року джерело в НАЗК повідомили, що агентство виявило порушення в електронній декларації Гонтаревої за 2016 рік.

Показати ще новини
Радіо NV
X