Податкове чистилище, скасування Роттердам+, що буде з ПриватБанком. Головні заяви Зеленського і його команди про бізнес та економіку

22 квітня 2019, 11:00

НВ Бізнес зібрав головні висловлювання шоумена Володимира Зеленського, який лідирує в другому турі виборів президента України, а також членів його команди про бізнес, економіку та олігархів.

Про Ігоря Коломойського

Цитата Зеленського з інтерв'ю РБК-Україна, яке вийшло 18 квітня:

Спілкуємося тільки по бізнесу. Дзвінки, месенджери використовую. Слухайте, у нас серйозна компанія Квартал 95. У нас багато суперечок з цього приводу. Справа в тому, що ми намагалися налагодити відносини, спілкування менеджерів. У нас не дуже вийшло. Дійсно, були там питання. Затримки з фінансуванням і так далі. І ці функції перекладені на мене і мого основного партнера Сергія Шефіра. Або він, або я – ми спілкуємося.

Відео дня

Цитата Зеленського з інтерв'ю Дмитру Гордону, яке вийшло 25 грудня:

Я абсолютно незалежна людина. Не хочу нікого образити, але не народився ще той, хто буде мною керувати. Я керований тільки двома підлітками – це мої діти. Ігор Валерійович – мій бізнес-партнер, і з ним комфортно, до речі, вести бізнес-відносини. Вони завжди нам щось винні, але ми вже звикли жити в цьому світі...

Про Ахметова

Цитата Зеленського з інтерв'ю Гордону:

Взагалі не знаю як людину. Віталися. Ось і вся, мабуть, характеристика. Я не вів з ним ні розмов, ні переговорів, в житті моєму нічого не було з ним пов'язано.

Про олігархів

Інтерв'ю провідним західним ЗМІ, опубліковано на каналі Зеленського 21 березня:

Вони ніяк не повинні впливати на політичні [процеси]. Це жорстке правило потрібно їм говорити. Вони не можуть впливати, купувати партії, це кримінал. У них на сьогодні величезна кількість підприємств. Та всі підприємства фактично. Це величезна кількість робочих місць. Якщо піти сьогодні жорсткою війною проти них, люди втратять робочі місця і в країні буде ще один Майдан.

Однозначно ніякого впливу на медіаресурс. Ніякого впливу на інформаційну атмосферу в країні. Так, вони власники каналів, розглядайте канал як бізнес, але інформаційний блок їм не повинен підкорятися. Вони повинні бути виведені, повинні бути портфельними інвесторами в телебачення. І третє: звичайно ж, потрібно піднімати питання щодо коштів, які були виведені з нашої країни, щоб ці кошти поверталися в Україну.

Інтерв'ю журналістам іноземних ЗМІ (Фото: Команда Зеленського / Facebook)
Інтерв'ю журналістам іноземних ЗМІ / Фото: Команда Зеленського / Facebook

Про Національний банк України

Заява спікера штабу Зеленського Дмитра Разумкова 13 квітня на форумі "Люди важливi":

Якщо ми говоримо про Національний банк, спочатку потрібно провести аудит того, що було зроблено, і тих реформ – чи які називаються реформами – і зрозуміти, хто за що повинен бути нагороджений або, можливо, не дуже нагороджений... Я думаю, що президент має право оцінювати дії, зокрема сьогоднішніх керівників цієї структури, і потім на базі цього приймати кадрові рішення.

Екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, який у команді Зеленського відповідає за міжнародні відносини, в ефірі каналу ICTV 15 квітня прокоментував заяву Разумкова:

Мені складно це коментувати, я не бачу в цьому сенсу...

Разумков у ефірі 112 Україна 16 квітня:

Мова не йшла про аудит Національного банку, він дійсно відбувається в рамках чинного законодавства, йшлося про те, чи буде Зеленський міняти керівництво цього органу. На що була дана відповідь, що потрібно спочатку провести аналіз і аудит того, що було зроблено чиновниками, і тих реформ, які вони втілили в життя.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Коментар для НВ колишнього корпоративного секретаря ПриватБанку Вікторії Страхової, яка в команді Зеленського відповідає за банківську діяльність:

НБУ є незалежним від будь-якого політичного втручання. Президент через надані йому повноваження, зокрема законодавчої ініціативи, буде допомагати бізнесу і банкам, і створювати механізми захисту людей – споживачів фінансових послуг.

Зеленський на прес-конференції у своєму штабі після появи перших результатів виборів, відповідаючи на запитання про те, хто очолить НБУ:

Ви знаєте, що на сім років у нас голова Нацбанку України [призначається]?

Команда Зеленського / Facebook
Фото: Команда Зеленського / Facebook

Про свій бізнес 

Інтерв'ю Зеленського провідним західним ЗМІ:

У мене немає зобов'язань ні перед ким, ні перед жодним із власників тих чи інших каналів. Є контракти у студії Квартал 95. Мало того, у мене як у особи контракт тільки зі студією Квартал 95, але я не є обличчям каналу 1+1, у мене немає зобов'язань ніяких. У нас вже розпочато процес виходу мого з наших компаній.

Зеленський в інтерв'ю ТСН 24 березня:

Я підписав виходи взагалі з усіх різних структурних компаній студії Квартал 95, одним із засновників яких я є. З усіх. Це на шляху. Це довгий юридичний ланцюжок, але для цього не треба чекати 5 років. Протягом кількох місяців завершиться вся ця юридична угода.

Про Міжнародний валютний фонд

Зеленський в інтерв'ю Гордону:

Можна ж переглянути умови. По-перше, там дуже жорсткі відсотки. Подивися: ми ж не тому особливі, що нам дають під менші відсотки, ніж іншим, а тому, що нам дають під великі відсотки. А чому не можна порівняти і запитати: "А можна нам такі ж, хлопці? А чому? Хто з вами домовлявся – цей? Щас!". Давайте тоді з ним розмовляти – нехай він компенсує цю суму. Це нормально: не сідай у в'язницю, компенсуй різницю! І поясни, куди пішли бабки.

Зеленський на зустрічі з бізнес-асоціаціями 18 березня:

Ми зустрічалися з представниками Світового банку, МВФ. Всі вони, звичайно, бояться, що, не дай бог, ми посваримося з МВФ. Ми всіх заспокоїли. Ніхто не збирається сваритися. Звичайно ж, ми хочемо продовжувати співпрацювати з МВФ... Там Голобородько, правда, МВФ посилав, але так не буде. Тож не в усьому у нас збігаються [позиції].

Зеленський в інтерв'ю ТСН 24 березня:

Ми брали гроші – ми зобов'язані їх віддавати. Розривати контракти з ними ми не маємо права. Це імідж країни...

Про податкову амністію

Зеленський на зустрічі з бізнес-асоціаціями:

Ми пропонуємо дати податкову амністію, зробити нульову декларацію. Таке податкове чистилище. Малому та середньому бізнесу ми пропонуємо маленький відсоток – 5%. Якщо ми будемо говорити про якісь великі компанії – від 5% до максимум 7-10%. Це нормально, це прилив для фінансів країни.

Зустріч з бізнес-асоціаціями (Фото: Команда Зеленського / Facebook)
Зустріч з бізнес-асоціаціями / Фото: Команда Зеленського / Facebook

Зеленський в інтерв'ю ТСН 24 березня:

Ми пропонуємо нульову декларацію нормальним людям, які заробляли гроші і ховали їх. Ми говоримо не про торгівлю зброєю, наркотиками, крадіжку з бюджету. Ми говоримо про інших людей. Це гастарбайтери, дрібні і середні бізнесмени, на яких тиснули різні правоохоронні органи. Ці люди повинні відкритися, покласти гроші в українську економіку, інвестувати в нашу країну. З'являться робочі місця.

Про мораторій на продаж сільгоспземель

Зеленський на зустрічі з бізнес-асоціаціями:

Зняття мораторію – це правильно. Повинні зайти гроші в країну. Чому б не зняти мораторій на землю? Ну давайте дамо якісь преференції українському підприємцеві. Нормальні преференції, коли ми квотуємо якоюсь кількістю часу. Припустимо, в українського підприємця є рік-два-три. Все одно він гроші буде, найімовірніше, брати у різних компаній, банків і так далі. Нам здається, це було б справедливо, але це питання переговорів з суспільством про те, як це все правильно зробити, в якій послідовності.

Про податок на виведений капітал

Зеленський на зустрічі з бізнес-асоціаціями:

Податок на виведений капітал – одна з наших ключових думок, щоб гроші залишалися в країні, реінвестувати у виробництво...

Про ПриватБанк

Зеленський у програмі Право на владу 18 квітня:

Я з Коломойським говорю чисто з приводу нашого партнерства з каналом 1+1 і з приводу ПриватБанку. Які б там не були дії, я буду на захисті України... Я гарантую, що зроблю все, щоб ПриватБанк був стабільним банком в Україні і ніяк не вплинув на будь-які економічні і банківські питання.

Про компенсацію в $2 млрд. Чому я вирішую? У мене немає $2 млрд, щоб комусь віддавати. Я не буду робити ніяких дій, не буду брати участі у жодних корупційних схемах, щоб комусь щось повертати... Чесно кажучи, нехай не ображається Ігор Валерійович, мені зараз все одно, про що він зараз думає, згадує або забуває.

Данилюк в ефірі програми Право на владу 18 квітня:

Моя позиція була незмінною всі ці роки. Я розумію, що рішення [Окружного адмінсуду Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку] створює певні ризики. Але давайте будемо відвертими. Дуже складно зараз коментувати рішення, яке є таємним, тобто його ніхто не бачив. Єдине, що ми зараз можемо вирішувати, чи можемо ми довіряти цьому суду. І ми розуміємо, що цьому суду насправді ми довіряти не можемо. Тому що саме цей суд приймав рішення щодо відновлення [на посаді екс-глави ДФС Романа] Насірова, саме цей суд приймав інші рішення не на користь держави. Це суд з відповідною репутацією.

Данилюк в програмі Право на владу (Фото: Команда Зеленського / Facebook)
Данилюк в програмі Право на владу / Фото: Команда Зеленського / Facebook

Вікторія Страхова в коментарі НВ Бізнес:

Президент не повинен втручатися в судові рішення, а судді повинні бути незалежними від будь-якого президента – минулого, чинного, майбутнього. Думаю, на шкоду Україні намагатися спекулювати на фінансовій тематиці на догоду політичним інтересам. Скликання РНБО за рішенням, яке ще невідомо коли набуде чинності, і заяви на цю тему – тільки лякають вкладників. І те, що це політика, – шито білими і темно-бордовими нитками. У банку прекрасні показники ліквідності, показники капіталу – він впорається з можливими відтоками, спровокованими політичними заявами.

Зеленський в інтерв'ю провідним західним ЗМІ:

Звичайно ж, я за те, щоб все було чесно. Якщо буде доведено, що ці гроші [з ПриватБанку] вкрадені, вони мають повернути в бюджет нашої країни, однозначно.

Про тарифи на газ

Зеленський в інтерв'ю ТСН 24 березня:

Нас чекає два найближчих стрибка з підвищення тарифів на газ – в травні і жовтні. Це згідно з домовленостями з Міжнародним валютним фондом. З представниками МВФ я теж зустрічався, ми говорили досить недипломатично, по-панібратськи. Я хотів зрозуміти: "Вам дійсно важливо, щоб наші люди помирали, щоб у них не було можливості заплатити ці тарифи? Давайте чесно зізнаємося". Вони сказали: "Ні. Важливо лише одне: є домовленості, держава зобов'язана платити за рахунками. Ви взяли кредити – ви повинні оплачувати". Їм важливо не те, де ви берете гроші. Їм важливо показати, що у вас є альтернативні джерела.

Зеленський у програмі Право на владу 18 квітня:

Тарифи в Україні не повинні бути вироком. Вирок чекає тих, хто зробив такі тарифи.

Про приватизацію

Зеленський в інтерв'ю ТСН 24 березня:

У ДУСі (Державне управління справами. – ред.) дуже багато різних підприємств. Якісь колишні піонертабори, турбази, будівлі, зали. Держава на все це витрачає гроші: на зарплати людей, які обслуговують всі ці незрозумілі будівлі, на комуналку. Потрібно, щоб такі держпідприємства виставилися на приватизацію.

Про заборону Росії експортувати в Україну нафту і нафтопродукти

Зеленський у програмі Право на владу 18 квітня:

Я не знаю глибоко цю проблему, я її не вивчив. Мені не соромно в цьому зізнатися. Я думаю, що треба завжди класти на карту всі можливі варіанти в будь-якій задачі. У цьому завданні, я думаю, треба шукати альтернативні поставки. Можливо, шукати їх у західних країнах.

Голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус, який у команді Зеленського відповідає за енергетику, ЖКГ та антимонопольне регулювання, в програмі Право на владу 18 квітня:

На превеликий жаль, ринок дизеля контролюється поставками з РФ, частка якої [в імпорті України дизельного палива] досягла 40%. Ще кілька років тому було менше 20%. Тобто ми можемо досить спокійно жити без цього ресурсу. Нам просто треба зробити диверсифікацію до 1 червня, щоб замістити морем, з Польщі (з західного напрямку) і з країн Прибалтики.

Про Роттердам+

Герус у програмі Право на владу:

Ми всі знаємо формулу Роттердам+, яка у нас була. Мати формулу Роттердам+ і далі возити антрацит з РФ – це просто схема заробляння великих грошей. Звичайно, ми повинні побудувати альтернативні поставки, оскільки в Південній Африці вугілля подешевшало і на біржі в Роттердамі воно також дешевше. Ці всі питання вирішуються, якщо за них братися... Я дуже сподіваюся, що Роттердам  не буде. Я в цьому впевнений. Це формула, яка стала символом масштабної корупції.

Зеленський і Герус (Фото: Andriy Gerus / Facebook)
Зеленський і Герус / Фото: Andriy Gerus / Facebook
Показати ще новини
Радіо NV
X