Чи зростуть ціни на дизельне паливо через заборону Росії експортувати в Україну нафтопродукти. Прогноз експерта

18 квітня 2019, 14:48

Через запровадження урядом РФ заборони на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів ціни на дизельне паливо можуть зрости на 1-1,5 грн/л.

Таку думку висловив в Facebook директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн.

"Основні позиції російського імпорту - дизельне паливо і скраплений газ, до 40% ринку. По дизелю заміщення відбудеться за рахунок білорусів, морських поставок і збільшення переробки на Укртатнафті. У середньому зростання цін на 1-1,5 грн/л. Зріджений газ: заміщення за рахунок моря, Казахстану і західного кордону. У середньому зростання на 2 грн/л порівняно з нинішнім рівнем", - зазначив він.

Відео дня

Куюн додав, що для переорієнтації на нові джерела поставок знадобиться місяць.

"Цей місяць буде спостерігатися цінова турбулентність з непрогнозованою зміною ціни. І не факт, що зростання цін взагалі буде, зараз, наприклад, котирування йдуть вниз. Так що смертельного нічого немає, зберігайте спокій. Зате в результаті отримаємо диверсифікований і незалежний від РФ ринок зі своєю нафтопереробкою!" - написав експерт.

Як повідомлялося, 18 квітня уряд РФ повідомив про введення з 1 червня заборони на експорт нафти і нафтопродуктів в Україну. До переліку заборонених до вивезення з РФ в Україну товарів потрапили: нафта або нафтопродукти сирі, отримані з бітумінозних порід, вазелін нафтовий; парафін, віск нафтовий мікрокристалічний, кокс нафтовий, бітум нафтовий, суміші бітумні на основі природного асфальту або природного бітуму, нафтового бітуму, мінеральних смол або пеку мінеральних смол (наприклад, бітумні мастики, асфальтові суміші для дорожнього покриття).

По спецдозволах, що видаються Міністерством економічного розвитку РФ, можуть вивозитися: прямогінний бензин, бензини товарні, дизельне паливо, пропан, бутан, інші зріджені гази.

Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв заявив, що ця постанова прийнята у відповідь на розширення Україною списку заборонених для імпорту на територію України російських товарів.

За інформацією Консалтингової групи А-95, поставки дизельного палива з Росії в 2018 році забезпечили 40% українського ринку дизельного палива. У минулому році з Росії було імпортовано 2,597 млн т. У першому кварталі 2019 р імпортовано 625 тис. т, що також склало 40% балансу ринку.

Імпорт зрідженого вуглеводневого газу в 2018 році склав 503 тис. т або 29% обсягу ринку. Також Росія поставляє в Україну бітум, мазут, масла і нафтохімічну сировину.

Показати ще новини
Радіо НВ
X