Росія встановлює заборону на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів - Медведєв

18 квітня 2019, 12:30

РФ вводить заборону на експорт в Україну нафти та нафтопродуктів, повідомив прем'єр-міністр Дмитро Медведєв на засіданні уряду РФ, пише агентство ТАСС.

"Встановлюється заборона на експорт на Україну російської нафти і нафтопродуктів", - заявив він, додавши, що Росія також розширює заборону на ввезення деяких українських товарів.

Відео дня

"Ми змушені свої інтереси захищати і вжити відповідних заходів", - сказав Медведєв.

Він зазначив, що підписав "постанову на цю тему".

"Ми розширюємо заборону на ввезення в Росію окремих видів товарів, цей захід торкнеться української продукції машинобудування, легкої промисловості, металообробки, вартість якої за минулий рік склала майже $250 млн", - заявив він.

Медведєв повідомив також, що з 1 червня деякі російські товари можна буде експортувати в Україну тільки після отримання спеціального дозволу.

"У цю категорію включена продукція ПЕК, в тому числі вугілля і нафта, і нафтопродукти", - сказав він.

Згідно з постановою від 18 квітня, в перелік товарів, заборонених до вивезення з РФ в Україну, потрапили: нафта або нафтопродукти сирі, отримані з бітумінозних порід, вазелін нафтовий; парафін, віск нафтовий мікрокристалічний, кокс нафтовий, бітум нафтовий, суміші бітумні на основі природного асфальту або природного бітуму, нафтового бітуму, мінеральних смол або пеку мінеральних смол (наприклад, бітумні мастики, асфальтові суміші для дорожнього покриття). По спецдозволах, що видаються міністерством економічного розвитку, можуть вивозитися: прямогінний бензин, бензини товарні, дизельне паливо, пропан, бутан, інші зріджені гази.

Як пише профільне українське видання enkorr, за інформацією Консалтингової групи А-95, поставки дизельного палива з Росії в 2018 році забезпечили 40% українського ринку дизельного палива. У минулому році з Росії було імпортовано 2,597 млн т. У першому кварталі 2019 р імпортовано 625 тис. т, що також склало 40% балансу ринку.

Імпорт зрідженого вуглеводневого газу в 2018 році склав 503 тис. т або 29% обсягу ринку. Також Росія поставляє в Україну бітум, мазут, масла і нафтохімічну сировину.

Як повідомлялося, 10 квітня Кабмін України розширив перелік товарів з РФ, які заборонено ввозити в Україну. У список, вперше затверджений в грудні 2015 року, включили банки для консервування (стерилізаційні банки), пляшки для харчових продуктів і напоїв з безбарвного і кольорового скла ємністю 0,15-2,5 л і більше, а також скляні ємності для харчових продуктів і напоїв різної ємності. Іншою постановою до переліку внесли формалін, карбамідоформальдегідні концентрат і смоли, а також пружини для візків вантажних вагонів і електроапаратуру для комутації, використовувану в пристроях залізничної автоматики (за винятком кількох типів реле).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X