Польська компанія підтвердила поставки газу в Україну

3 березня 2018, 09:53

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) підтвердила готовність безперебійно постачати газ в Україну протягом року.

Про це повідомив заступник голови правління PGNiG Мацей Возняк, передає Укрінформ.

"З огляду на динамічну ситуацію на ринку газу і морозну зиму PGNiG уважно стежить за потребами і залишається e постійному контакті з українськими контрагентами щодо можливих додаткових поставок газу. За умови безперебійної роботи газопроводів в Україні і сприятливих умов транзакції, можливі поставки газу в Україну протягом року", - розповів він Возняк.

Відео дня

Він зазначив, що технічні можливості пункту Германовіце на кордоні з Україною дозволяють постачати в Україну максимально 6 млн куб. м. газу на добу e зимовий період, за умови відсутності обмежень з боку операторів газотранспортних систем.


PGNiG - найбільша нафтогазова компанія Польщі, що займається розробкою газових і нафтових родовищ, видобутком, зберіганням і транспортуванням енергоносіїв, а також будівництвом і розвитком нафтогазової транспортної мережі, експортом і імпортом газу.


Раніше Нафтогаз закликав українців зменшити споживання газу в зв'язку з порушенням Газпромом своїх зобов'язань по транзиту газу через газотранспортну систему (ГТС) України.

Відзначимо, що Міненерговугілля ввело тимчасове обмеження споживання газу в Україні через дисбаланс в 15-20 млн куб. м на добу.

Крім того, починаючи з 2 березня рекомендовано призупинити заняття до 6 березня вузам, школам і дитсадкам з метою обмеження споживання газу.

Також Міненерго звернулося до виробничих підприємств з тим, щоб вони зменшили споживання газу.

Пізніше премьер-міністр України Володимир Гройсман сказав, що частково у проблемі в газозабезпеченні країни винен Нафтогаз. За його словами, Нафтогаз повинен був зробити запас газу на 10-14 днів.

У свою чергу, в Нафтогазі розповіли, що у підземних сховищах понад 10 млрд куб. м природного газ, а проблема для заповнення дефіциту газу в газотранспортній системі викликана лише тим, що ці сховища мають обмежену пропускну здатність з видачі газу в ГТС.

Крім того, вчора стало відомо, що компанія Нафтогаз України підписала контракт з польською нафтогазовою компанією PGNiG про термінові постачання газу після того, як російський Газпром відмовився від поставок в Україну.

Показати ще новини
Радіо НВ
X