Київстар запустив 4G

6 квітня 2018, 17:45

Компанія Київстар останньої з "великої трійки" мобільних операторів запустила швидкісний мобільний інтернет за технологією 4G (LTE) в діапазоні 2600 МГц.

Про це йдеться в повідомленні Київстару від 6 квітня.

Мобільний інтернет 4G з'явився в 20 населених пунктах України. Серед них Київ, а також в такі міста, як Дніпро, Одеса, Львів, Харків, Тернопіль, Вінниця, Ужгород, Хмельницький, на курортах і в пунктах перетину кордонів: Затока, Кароліно-Бугаз, Кирилівка, Ясіня, Поляниця, Чоп, Рава -Руська, Старовойтове, Краковець, Устилуг, Шегині.

Відео дня

У той же час оператор зазначає: оскільки частоти діапазону 2600 МГц мають незначний радіус дії, покриття буде не суцільним.

За даними Київстару, максимальною теоретичною швидкістю передачі даних в діапазоні 2600 МГц є швидкість до 300 Мбіт/с, а після запуску 4G в діапазонах 2600+1800МГц ця швидкість зросте до 700 Мбіт/с.

Нагадаємо, що раніше lifecell першим відзвітував про запуск 4G у всіх обласних центрах України, крім Донецька і Луганська. Після нього другий за величиною мобільний оператор України - Vodafone також запустив 4G в 20 містах.

У свою чергу Київстар відклав запуск 4G, пояснивши це підготовкою необхідної документації.

Також Київстар і Vodafone заявили, що в діапазоні 2600 МГц 4G-покриття буде точковим. Базові станції на цих радіочастотах мають радіус дії близько 500 метрів. Обидві компанії заявили про намір встановити по 500 подібних станцій в місцях з найбільшим споживанням мобільного інтернет-трафіку.

Нагадаємо, що 6 березня відбувся тендер з продажу частот для 4G-зв'язку. Велика трійка українських операторів - Київстар, Vodafone та lifecell сумарно витратили 5,4 млрд грн за 6 лотів в діапазоні 1800 МГц. Найбільшим покупцем став Київстар, який витратив за три лоти 2,8 млрд грн, потім йде Vodafone - 1,8 млрд грн, а lifecell - 795 млн грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X