Український мобільний оператор запустив 4G в усіх обласних центрах України

30 березня 2018, 09:51

Один з найбільших мобільних операторів України lifecell першим в Україні запустив зв'язок 4G в усіх обласних центрах України (крім міст Донецьк і Луганськ).

Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Також зазначається, що крім обласних центрів зв'язок з'явився в Сєвєродонецьку та Краматорську.

Відео дня

Оператор уточнює, що в зв'язку з тим, що зв'язок 4G запущено в діапазоні 2600 МГц, який покриває невеликі площі, але дозволяє забезпечити високу швидкість великій кількості абонентів, зв'язок не покриє всю територію міст, а буде працювати в місцях великого скупчення людей.

Для теста мережі оператор надав абонентам тиждень безкоштовного користування.

Нагадаємо, що мобільний оператор Vodafone Україна планує до 2 квітня запустити 4G-зв'язок в 20 містах України.

Два найбільші оператори, Київстар та Vodafone, заявили, що в діапазоні 2600 МГц 4G-покриття буде точковим. Базові станції на цих радіочастотах мають радіус дії близько 500 метрів. Обидві компанії заявили про намір встановити по 500 подібних станцій в місцях з найбільшим споживанням мобільного інтернет-трафіку.

Нагадаємо, що 6 березня відбувся тендер з продажу частот для 4G-зв'язку. Велика трійка українських операторів - Київстар, Vodafone і lifecell сумарно витратили 5,4 млрд грн за 6 лотів в діапазоні 1800 МГц. Найбільшим покупцем став Київстар, який витратив на три лоти 2,8 млрд грн, потім йде Vodafone - 1,8 млрд грн, а lifecell - 795 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X