Другий пішов. Vodafone запустив 4G у 20 містах України

30 березня 2018, 11:27

Один з найбільших мобільних операторів України Vodafone запустив 4G-зв'язок у діапазоні 2600 МГц у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові й Одесі та інших містах.

Про це йдеться в прес-релізі компанії.

Всього найближчим часом 4G запрацює в 28 українських містах, уточнює оператор. В першу чергу 4G з'являється в місцях найбільшого скупчення користувачів мобільним інтернетом. Користуватися мобільним інтернетом четвертого покоління від Vodafone можна в містах: Київ і міста Київської області: Бровари, Бориспіль, Вишневе, Ірпінь, Чабани; Дніпро, Павлоград (Дніпропетровська обл.); Харків, Куп'янськ (Харківська обл.); Запоріжжя, Енергодар, Бердянськ (Запорізька обл.); Львів; Полтава; Суми; Івано-Франківськ, Паляниця, Яремче (Івано-Франківська обл.); Ужгород, Мукачево (Закарпатська обл.); Чернівці, Новоселиця (Чернівецька обл.); Луцьк; Кропивницький; Одеса, Ліманка (Одеська обл.); Херсон.

Відео дня

"Це тільки початок, перший етап будівництва 4G. Сьогодні ми запустили мережу в 20 містах, всього ж, до старту 4G на частоті 1,8 ГГц влітку, плануємо поставити близько 500 базових станцій в 2,6 ГГц по всій країні. Спектр 2, 6 ГГц призначений для збільшення ємності мережі та дає можливість обслуговувати одночасно велику кількість користувачів. Тому ми почали включати 4G в хот-спот - "гарячих точках", де велике навантаження на 3G-мережу. Зміни відразу будуть відчутні абонентами: у великих містах не буде падати швидкість в місцях скупчення великої числ користувачів. Це, зазвичай, центральні частини міст, студентські кампуси", - зазначив технічний директор Vodafone Україна Євген Фрунза.

Нагадаємо, що раніше про запуск 4G у всіх обласних центрах України крім Донецька та Луганська заявив оператор lifecell.

Два найбільші оператори, Київстар та Vodafone, заявили, що в діапазоні 2600 МГц 4G-покриття буде точковим. Базові станції на цих радіочастотах мають радіус дії близько 500 метрів. Обидві компанії заявили про намір встановити по 500 подібних станцій в місцях з найбільшим споживанням мобільного інтернет-трафіку.

Нагадаємо, що 6 березня відбувся тендер з продажу частот для 4G-зв'язку. Велика трійка українських операторів - Київстар, Vodafone і lifecell сумарно витратили 5,4 млрд грн за 6 лотів в діапазоні 1800 МГц. Найбільшим покупцем став Київстар, який витратив на три лоти 2,8 млрд грн, потім йде Vodafone - 1,8 млрд грн, а lifecell - 795 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X