Газпром вніс на рахунок британського суду $345 млн в рамках судового спору з Нафтогазом

29 серпня 2019, 16:38

Газпром в 2019 році вніс на рахунок Високого суду правосуддя Англії і Уельсу забезпечувальні платежі на суму $345 млн.

Про це йдеться в звіті Газпрому за другий квартал 2019 року.

«У рамках провадження у справі про визнання і приведення у виконання рішення Стокгольмського арбітражу ПАТ Газпром в 2019 році внесло на рахунок Високого суду правосуддя Англії і Уельсу забезпечувальні платежі в загальному розмірі 345 млн доларів США», - зазначено в документі.

Відео дня

У звіті наголошується, що слухання по новому спору між Газпромом і Нафтогазом у Стокгольмському арбітражі призначені на квітень-травень 2021 року. Газпром просить суд змінити або розірвати контракти з Нафтогазом на постачання і транзит газу через територію України. Нафтогаз просить переглянути тариф на транзит газу.

У грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Нафтогаз зараховує переплати Газпрому за транзит газу в рахунок погашення пені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X