Нафтогаз почав процедуру стягнення боргу з Газпрому ще в одній юрисдикції

28 лютого 2019, 14:48

НАК Нафтогаз України почав процес примусового стягнення з російського Газпрому боргу в $2,6 млрд в юрисдикції Люксембургу.

Про це компанія повідомила в Facebook.

"Ми вже отримали газ на суму 2,1 млрд дол. Решту стягуємо через процес примусового виконання у декількох юрисдикціях – Нідерландах, Великобританії, Швейцарії та США, а нещодавно і в Люксембурзі. Найближчим часом можливі процеси і в інших країнах", - відзначили в Нафтогазі.

Відео дня

У компанії також анонсували "хороші новини за іншим арбітражним процесом".

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсягів газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Нафтогаз зараховує переплати Газпрому за транзит газу в рахунок погашення пені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X