Картина ділового дня 13 серпня: приїзд місії МВФ, невдалий продаж "дочки" держбанку РФ і пошук активів Газпрому

13 серпня 2018, 20:00

Редакція НВ Бізнес зібрала найцікавіші події бізнесу за понеділок, 13 серпня.

Головне

Місія МВФ прибуде в Україну на початку вересня, повідомив постійний представник Фонду в Україні Йоста Люнгман. За зверненням української влади, місія буде в Києві з 6-го по 19 вересня. Обговорити планують питання фінансової допомоги від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні і подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

Відео дня

У Нацбанку пояснили уповільнення зростання цін. Як повідомила прес-служба регулятора, зниження інфляції в річному вимірі в липні до 8,9% було очікуваним і відповідає траєкторії прогнозу, опублікованому в інфляційному звіті. Уповільнення споживчої інфляції насамперед обумовлено уповільненням зростання цін на продукти харчування завдяки значному розширенню їх пропозиції. Втім, регулятор додає, що попри ослаблення тиску з боку цін на продукти харчування і окремі непродовольчі товари, фундаментальний інфляційний тиск залишається високим на тлі стійкого споживчого попиту

Fitch назвало ключовий фактор кредитоспроможності України. Міжнародне рейтингове агентство відзначило високу залежність кредитоспроможності України від підтримки МВФ. Крім того, зволікання у відновленні співпраці з Фондом є джерелом невизначеності, вважають в Fitch. При цьому, агентство вказало, що перехід Нацбанку до інфляційного таргетування, встановлення гнучкого курсоутворення, а також поліпшення банківського регулювання сприяли підвищенню макроекономічної стабільності в країні. Крім того, Fitch відзначає, що основними невирішеними питаннями у програмі з МВФ є потенційні зміни до держбюджету-2018 для досягнення рівня дефіциту 2,5% ВВП і коригування внутрішніх тарифів на газ.

Туреччина зібралася розраховуватися з Україною нацвалютою, заявив президент республіки Реджеп Таїп Ердоган. Крім України країна готується до переходу на розрахунки турецькою лірою з Китаєм, Росією, Іраном і низкою інших великих торгових партнерів. Ердоган також зазначив, що "якщо країни Європи теж захочуть позбавитися "кайданів" долара, то Анкара готова перейти і з ними на аналогічні розрахунки в торгівлі". З початку поточного року ліра впала більш ніж на 38% до долара США. Під час торгів 10 серпня вона втратила 6,8%, опустившись до нового рекордного мінімуму 5,95 ліри/$.

Європейський бізнес закликав МВФ і Всесвітній банк підтримати другий рівень пенсійного страхування в Україні з 2019 року, повідомили в прес-службі асоціації. Передбачається, що введення накопичувального рівня згідно із законопроектом №6677 дозволить мінімізувати корупційні ризики. Адже кошти в накопичувальній системі будуть зберігатися на приватних рахунках і будуть приносити інвестиційний дохід учасникам накопичувального фонду. До 2050-го в Україні співвідношення працюючих до пенсіонерів буде 10 до 15, вважають експерти.

Компанії та ринки

Російський ВЕБ практично передумав продавати дочірній в Україні Промінвестбанк, повідомило виданню Коммерсантъ джерело в російській держкорпорації і підтвердило джерело, близьке до української "дочки". Зараз банк згортає активні операції: перестає видавати нові кредити і залучати вклади. Однак, остаточне рішення про продаж банку буде прийнято в листопаді. За словами одного зі співрозмовників, Внєшекономбанк повністю розриває відносини з останнім покупцем - бізнесменом Павлом Фуксом, так як йому не вдалося погодити угоду з Нацбанком України.

Україна наростила імпорт пальмової олії до п'ятирічного максимуму, повідомили в аналітичному центрі Украгроконсалт. Так, в поточному 2017/18 сезоні (вересень-червень) імпорт пальмової олії в Україну досяг 193,3 тис. тонн, що майже на 20% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого сезону і є максимумом за останні п'ять сезонів. У структурі імпорту частка Індонезії становить 70%, Малайзії - 21%. Крім того, на частку нового гравця - Гондурасу - припадає 6% ринку.

Укргазвидобування стала менш прибутковою, свідчать дані фінзвіту компанії. За підсумками першого півріччя 2018 року найбільша газовидобувна компанія в Україні скоротила чистий прибуток на 9,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 14,3 млрд грн. Чистий дохід компанії збільшився на 1,7% - до 37 млрд грн, а валовий прибуток скоротився на 8,5% - до 18,8 млрд грн в порівнянні з січнем-червнем 2017 року.

Київ оголосив конкурс на будівництво сміттєпереробного підприємства, повідомили на офіційному порталі столиці. Комунальне підприємство Київкомунсервіс оголосило конкурс з визначення виконавця послуг з переробки та захоронення побутових відходів, що утворюються в Києві. Учасниками конкурсу можуть бути суб'єкти господарювання всіх форм власності. Кількість учасників конкурсу не обмежується. Проведення першого етапу відбудеться через тридцять днів після початку прийому заявок.

Нафтогаз підвищив ціну закупівлі українського газу, повідомили в прес-службі компанії. З серпня ціна закупівлі газу власного видобутку у приватних газодобувних підприємств України зросла на 1,5% - до 8 209 грн за 1 тис. Куб. м (без ПДВ). У Нафтогазі відзначили, що незважаючи на традиційно низький попит на газ льотному, компанія не отримала жодної пропозиції від постачальників газу, тому і збільшила запропоновану ціну на серпень. При цьому ціна реалізації газу для потреб населення залишається на рівні 4 942 грн за 1 тис. Куб. м (без ПДВ).

Western Union посилила монопольне становище в Україні, свідчать дані Нацбанку за підсумками I півріччя 2018 року. Так, через цю міжнародну систему було переведено 56% валюти. На другому місці - MoneyGram (23%). Система IntelExpress зайняла 9% ринку. А на інші чотири системи припало 12%. В цілому, зарубіжні системи грошових переказів забезпечили перерахування в Україну переказів на $1,02 млрд (в еквіваленті). За межі України було відправлено $139 млн. У межах України переведено всього $0,8 млн. Всього в Україні 7 систем переказу грошей, створених нерезидентами (3 системи з США, по 1 - з Грузії, Великобританії, Канади та Азербайджану). Російські системи заборонені.

Норвезькі юристи допоможуть Нафтогазу знайти активи Газпрому. Як свідчить інформація в системі ProZorro, українська компанія 9 серпня підписала новий договір з норвезької юридичною фірмою Wikborg Rein Advokatfirma AS. В рамках контракту юрфірма буде здійснювати юридичний супровід трьох апеляційних проваджень і нових арбітражних проваджень, ініційованих Газпромом і Нафтогазом (щодо перегляду ставки плати за транзит). Загальна вартість послуг склала € 18 млн.

Укроборонпром опустився в рейтингу світових виробників зброї на 10 позицій - з 62 на 72 місце, говориться в рейтингу американського видання DefenseNews. За результатами 2017 року, в трійку лідерів потрапили американські Lockheed Martin, Raytheon Company, британська BAE Systems. Четверте і п'яте місця в рейтингу зайняли американські Northrop Grumman і Boeing. Укроборонпром єдиний з українських компаній потрапив до цього рейтингу.

Лоукостери почнуть літати з Херсона з 2019 року, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі одного з українських телеканалів. Крім того, за його словами, зараз ведуться переговори з авіакомпанією, яка хоче створити свою дочірню компанію в Україні і хоче вибрати свою базу в Херсоні. Розвиток авіаперельотів з Херсона дозволить українцям з окупованого Криму дешево літати по всій Європі, підкреслив міністр.

Цифра дня

62 млрд грн
Може скласти вартість Приватбанку для продажу в 2022 році в залежності від обраної стратегії розвитку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X