Європейський бізнес в Україні закликав МВФ підтримати другий рівень пенсійного страхування

13 серпня 2018, 13:00

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) звернулася до Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку (СБ) з проханням підтримати введення в Україні другого рівня пенсійного страхування.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЄБА.

Рішенням ситуації бізнес-співтовариство бачить введення другого рівня пенсійного страхування - з 1 січня 2019 року. Зокрема бізнес-спільнота підтримує ідею накопичувальної системи: на думку ЄБА, механізм її впровадження "якісно прописаний в законопроекті №6677".

Відео дня

"Європейська бізнес асоціація закликає МВФ і Світовий банк підтримати даний документ. Сподіваємося, це допоможе комплексно запустити процес розвитку другого рівня пенсійного страхування і стабілізувати пенсійну систему в принципі", - йдеться в повідомленні ЄБА.

В асоціації відзначають, що введення накопичувального рівня дозволить мінімізувати корупційні ризики.

"По-перше, за рахунок диверсифікації накопичень населення між десятками недержавних пенсійних фондів. Державний пенсійний фонд буде тільки адміністратором коштів, фактичне управління ними будуть здійснювати недержавні пенсійні фонди. По-друге, у кожного громадянина буде можливість здійснювати щоденний контроль стану своїх накопичень, правильність нарахування прибутку. Буде право переходу в інший фонд в будь-який момент. Іншими словами, кожен зможе свідомо вибрати фонд для зберігання власних н акопленій і особисто контролювати процес зберігання", - наголошується в повідомленні.

Кошти в накопичувальній системі будуть зберігатися на приватних рахунках і будуть приносити інвестиційний дохід учасникам накопичувального фонду.

Після досягнення пенсійного віку громадяни матимуть право отримати довічну пенсію, пенсію на певний термін або одноразову пенсійну виплату.

За попередніми підрахунками експертів, до 2050-го в Україні співвідношення працюючих до пенсіонерів буде 10 до 15.

"Важливо вжити ефективні і якісні кроки, які зменшать дефіцит пенсійної системи. В Україні близько 12 млн осіб пенсійного віку. Дефіцит пенсійного фонду складає більше 200 млрд грн. У такому вигляді як зараз, пенсійна система існувати не може. До того ж, кількість людей пенсійного віку з кожним роком збільшується. При такому співвідношенні між платниками податків і пенсіонерами важко говорити про стабільність системи", - резюмували в Європейській бізнес асоціації.

Нагадаємо, що другий рівень пенсійної системи - обов'язковий накопичувальний - повинен запрацювати з 1 січня 2019 року.

З початку 2018 року більшість учасників дискусій навколо введення другого рівня зводилися до обговорення депутатського законопроекту №6677. У той же час зараз Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) розробляє свій законопроект про другий рівень пенсійної системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X