МВФ повідомив дату візиту місії в Україну

13 серпня 2018, 17:55

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) працюватиме в Києві в період з 6 по 19 вересня.

Про це повідомив постійний представник Фонду в Україні Ґьоста Люнгман, передає Інтерфакс-Україна.

"За зверненням української влади, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ в період з 6 по 19 вересня 2018 року для обговорення останніх економічних подій і економічної політики", - наголошується в прес-релізі Фонду.

Відео дня

За словами Люнгмана, також обговоренню підлягають питання фінансової допомоги від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні і подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

Раніше директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард 19 червня 2018 року заявила, що виконання передумови, що стосується цін на газ, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми. За її словами, два інших передумови - внесення правки до ухваленого нещодавно закону про Вищу антикорупційному суді і дотримання граничного дефіциту держбюджету.

Нагадаємо, що Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

26 липня Кабмін в черговий раз відклав підвищення цін на газ для населення.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

У той же час 7 червня Верховна Рада прийняла закон про Вищий антикорупційний суд. Пізніше, 12 липня Рада внесла зміни в закон Про судоустрій і статус суддів з поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду всіх підслідних йому справ з дня початку його роботи, що було важливою вимогою Фонду.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X