Fitch назвало ключовий фактор кредитоспроможності України

13 серпня 2018, 12:09

Кредитоспроможність України сильно залежить від підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Про це повідомляється в прес-релізі агентства Fitch Ratings, передає агентство Інтерфакс-Україна.

У Fitch додали, що зволікання у відновленні співпраці з Фондом є джерелом невизначеності.

Відео дня

Fitch вказує, що перехід Національного банку до інфляційного таргетування, встановлення гнучкого курсоутворення, а також поліпшення банківського регулювання сприяли підвищенню макроекономічної стабільності в країні.

"Не дивлячись на високу потребу в зовнішньому фінансуванні, Україна в 2018 році була менш схильна до волатильності, ніж деякі інші країни, що розвиваються, внаслідок помірної залежності від портфельних інвестицій, зниження зовнішніх дисбалансів", - констатує агентство.

Разом з тим Fitch звертає увагу на низький обсяг ліквідності в інвалюті, що, на думку агентства, є ключовою вразливістю для суверенного рейтингу.

"Гнучке курсоутворення і помірний дисбаланс зовнішнього сектора стримають короткостроковий тиск на платіжний баланс України, але продовження співпраці з МВФ в рамках програми EFF є ключовим фактором для збереження міжнародних резервів при зростаючих платежах за суверенними зобов'язаннями", - зазначено в документі.

Fitch також нагадує, що під час підтвердження рейтингу України в квітні поточного року очікувалося, що четвертий перегляд програми EFF буде завершено в третьому кварталі. При цьому агентство усвідомлювало наявність ризику затримки в завершенні перегляду і в даний час відзначає, що цей ризик зріс.

Відповідно до прес-релізу, основними невирішеними питанням за програмою є потенційні зміни до держбюджету-2018 для досягнення рівня дефіциту 2,5% ВВП і коригування внутрішніх тарифів на газ.

"У другому кварталі 2018 року показники прибутковості держбюджету покращилися, але, ймовірно, знадобиться перегляд рівня витрат для досягнення цільового показника дефіциту. Замороження в липні цін на газ для населення було продовжене на місяць, і в даний час переговори щодо тарифної формули тривають. Але в подальшому можливі ускладнення в переговорах з політичних міркувань, враховуючи майбутній опалювальний сезон і майбутні вибори в 2019 році", - відзначає Fitch.

За оцінками агентства, Україні до кінця року потрібно виплатити $1,8 млрд за зовнішніми зобов'язаннями. У 2019 сума виплат складе $3,3 млрд (включаючи $1,6 млрд за єврооблігаціями), в 2020 році - $3,9 млрд ($2,4 млрд).

Крім того, агентство очікує, що дефіцит поточного рахунку до кінця поточного року складе $3,2 млрд, або 2,7% ВВП.

"Завершення чергового перегляду дозволить отримати від МВФ черговий транш імовірно обсягом $1,9 млрд. Це дозволить залучити фінансування в рамках інших програм і потенційно - на відкритому ринку, що підтримає рівень резервів країни", - наголошується в документі.

Fitch не очікує подальших надходжень за програмою з МВФ, яка завершується в травні 2019 року. Разом з тим відзначає, що продовження взаємодії з Фондом і міжнародними партнерами буде мати важливе значення для підтримки макроекономічної стабільності України, запобігання розвороту проведених реформ, забезпечення доступу країни до зовнішнього фінансування.

Як відомо, МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Нещодавно МВФ схвалив оновлений план України зі створення Антикорупційного суду, що наблизило країну до нового траншу в $1,9 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X