Російський Внєшекономбанк передумав продавати "дочку" в Україні - ЗМІ

13 серпня 2018, 08:37

Внєшекономбанк фактично відмовився від ідеї продати дочірній Промінвестбанк в Україні.

Про це виданню Коммерсантъ повідомило джерело в російській держкорпорації і підтвердило джерело, близьке до української "дочки".

Так, зараз банк згортає активні операції: перестає видавати нові кредити і залучати вклади. Зазначається, що остаточне рішення про продаж банку буде прийнято в листопаді.

Відео дня

За словами одного зі співрозмовників, Внєшекономбанк повністю розриває відносини з останнім покупцем - бізнесменом Павлом Фуксом, оскільки йому не вдалося погодити угоду з Національним банком України.

"Проблема полягає в тому, що на балансі банку є кредити, які закінчаться не раніше ніж через чотири роки. Відповідно, їх можна або переуступити за невеликі гроші, або ж скоротити мережу Промінвестбанку до одного відділення і чекати завершення всіх розрахунків з клієнтами", - розповіло джерело, близьке до Промінвестбанку.

Також проблемою є нерухомість, що належить банку. За словами співрозмовника видання, вона коштує близько $50 млн і її продаж потребуватиме значного часу.

Експерти вважають, що збитки Внєшекономбанку від закриття української "дочки" можуть становити близько 13 млрд рублів (5,1 млрд грн).


Промінвестбанк засновано1992 року, його контролює російський Внєшекономбанк.

У березні РНБО запровадила санкції проти банків із російським держкапіталом.


За підсумками першого півріччя 2018 року Промінвестбанк скоротив збиток в 11,6 рази - до 405,6 млн грн порівняно з аналогічним періодом 2017 року (4,72 млрд грн).

Показати ще новини
Радіо NV
X