Голова Нафтогазу розповів, коли стане відома остаточна сума розрахунків з Газпромом

22 грудня 2017, 18:42
Остаточні суми розрахунків з російським Газпромом в рамках арбітражних спорів будуть відомі через два місяці

Про це заявив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв на зустрічі з президентом Петром Порошенком.

Він зазначив, що спочатку потрібно дочекатися ще одного рішення Стокгольмського арбітражу, а саме - у спорі щодо контракту на транзит газу.

Відео дня

"Ми очікуємо його на кінець лютого, тобто через два місяці, після цього зможемо говорити про остаточні цифри, хто кому винен, які розрахунки треба буде проводити з Газпромом", - сказав Коболєв.

Нагадаємо, що сума "транзитних" претензій Нафтогазу до Газпрому складає близько $16 млрд.

Разом з тим, рішенням арбітражу щодо контракту по поставкам газу, Нафтогаз повинен виплатити Газпрому близько $2 млрд заборгованості за поставлений газ в попередні періоди.

Раніше у Нафтогазі заявили, що виграли Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

Також українська компанія домоглася скасування вимог Газпрому "бери або плати" на $56 млрд.

Слід зазначити, що Стокгольмський арбітраж знизив ціну газу для Нафтогазу України, що купується у російського монополіста - компанії Газпром, на 27,4% з $485 до $352 за 1 тис. куб. м.

Також, арбітраж відмовився зобов'язувати Україну платити за газ, який Газпром самовільно поставляв на неконтрольовані території Донбасу, але "борг" записував на Нафтогаз.

Нагадаємо, що у червні 2014 року Газпром звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з проханням про арбітраж з метою стягнення з Нафтогазу боргу за поставлений у 2013-2014 роках газ, а також грошових коштів за формулою "бери або плати".

Зі свого боку Нафтогаз звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з вимогами про зміну ціни на природний газ, відшкодування всіх переплат, здійснених з 20 травня 2011 року, і скасування положення, що забороняє реалізацію поставленого по ньому природного газу за межами України.

Нафтогаз України і Газпром 31 травня 2017 року отримали окреме рішення Трибуналу при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом на поставку газу.

Суд відхилив вимоги компанії Газпром щодо принципу "бери або плати" при поставках природного газу Україні, на якому ґрунтувалася велика частина претензій Газпрому.

7 листопада російський монополіст Газпром подав до апеляційного суду округу 356 Свеа (Швеція) заяву про оскарження проміжного (окремого) рішення арбітражу Стокгольма за позовом щодо контракту на поставки газу від 19 січня 2009 року і його часткове скасування.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Пізніше Стокгольмський арбітраж переніс рішення по контрактам на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Показати ще новини
Радіо NV
X