Тепер як у Apple. Google зобов’язала всіх розробників платити 30% комісію

29 вересня 2020, 13:54
Компанія Google посилила правила, які зобов’язують розробників додатків платити 30% комісії за покупки всередині сервісів. Така ж комісія встановлена у Apple.

Компанія Google посилила правила використання сторонніх платіжних систем для покупок усередині ігри та програми і зобов'язала всіх розробників під'єднати систему компанії для оплати покупок усередині додатків. Про це пише CNBC.

Відео дня

Власна система Google стягує 30% комісії з платежів, як це відбувається в AppStore. Відзначається, що нові умови для розробників вступлять в силу з 30 вересня 2021 року.

У блозі компанії наголошується, що згідно з чинною політикою Google, розробники мали використовувати платіжну систему Google для покупок в додатках в Google Play Store, але це не було суворим умовою.

«Ми хочемо бути впевнені в тому, що наші правила ясні і актуальні, щоб їх можна було застосовувати послідовно і справедливо до всіх розробникам, і тому ми уточнили формулювання в нашій політиці платежів», - відзначили в Google.

У самій Google не назвали конкретних розробників, які обійшли це правило. Водночас в компанії підкреслили, що правила дотримуються 97% розробників.

Як зазначає CNBC, додатки Netflix і Spotify дозволяють користувачам оплачувати підписку безпосередньо з карти, без прив'язки до аккаунту Google.

Нагадаємо, що в серпні цього року Apple і Google видалили зі своїх магазинів додатків гру Fortnite. Це сталося після того, як розробник гри Epic Games додав в гру функцію прямих платежів, щоб уникнути 30% комісій. У відповідь на видалення гри Epic Games подав до суду на Apple і Google.

Своєю чергою в Apple заявили, що розробник Fortnite «просто не хоче платити за велике благо, отримане від App Store».

Нещодавно Spotify, Epic Games, власник Tinder і ряд інших розробників об'єдналися в Коаліцію за справедливість додатків, щоб боротися з 30% комісіями в App Store.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X