Google і Facebook оголосили про плани перейти на безвуглецеву енергію

15 вересня 2020, 12:55

До 2030 року Google планує перевести на безвуглецеву енергію свої дата-центри і офіси, а Facebook збирається звести до нуля викиди для всього свого виробничого ланцюжка.

У Google заявили, що змогли повністю позбутися від вуглецевого сліду, який компанія залишала з початку свого існування. Про це в блозі компанії повідомив СЕО Google Сундар Пічаї.

Відео дня

«На сьогодні ми повністю усунули вуглецевий слід Google (що охоплює всі наші виробничі викиди до того, як ми стали вуглецево-нейтральною компанією в 2007 році) шляхом покупки високоякісних вуглецевих компенсацій», - заявив глава компанії.

Пічаї додав, що Google продовжить інвестувати в технології сталого розвитку та створить до 2025 року 20 тис. нових робочих місць у чистій енергії і пов'язаних з нею галузях.

«Ми об'єднаємо вітрові та сонячні джерела енергії разом. Зараз ми працюємо над тим, щоб застосувати штучний інтелект для оптимізації нашого попиту на електроенергію. Це дозволить створити 12 тис. робочих місць протягом наступних п'яти років», - сказав він.

До 2030 року компанія планує перевести свої центри обробки даних і офіси на безвуглецеву енергію.

Водночас в Facebook заявили, що до закінчення 2020 року здійснювати глобальні операції з використанням 100% поновлюваних джерел енергії. Також компанія близька до 75% скорочення виробничих викидів парникових газів (ПГ), говориться в блозі Facebook.

Також в компанії взяли на себе зобов'язання до 2030 року звести до нуля викиди для всього свого виробничого ланцюжка, включаючипостачальників і користувачів.

«Протягом наступного десятиліття Facebook буде працювати над скороченням викидів вуглецю в результаті наших операцій і ланцюжки створення вартості», - йдеться в блозі компанії.

Таких цілей в Facebook планують досягти «в тому числі працюючи з постачальниками над їх власними цілями, допомагаючи в розробці нових технологій видалення вуглецю і роблячи наші якомога ефективніше».

У січні цього року Microsoft заявила, що витратить $1 млрд на порятунок від вуглецевого сліду.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X