Підсумки року для ринку зв’язку. Доходи мобільних операторів зросли до 47 млрд грн, у фіксованого інтернету — максимальний приріст

31 березня 2021, 20:56

За підсумками року загальний обсяг ринку зв’язку зріс до 78,9 млрд грн. Традиційно, найбільша частка доходів припала на телеком-послуги.

Мобільний зв'язок продовжила забезпечувати найбільше зростання доходів галузі телекомунікацій, показавши зростання на 12,1% в порівнянні з 2019 роком. Про це йдеться в звіті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Відео дня

Доходи мобільних операторів

За підсумками 2020 року українські мобільні оператори заробили 46,9 млрд грн - це 63,7% від загального обсягу ринку телекомунікаційних послуг.

Більшу частину доходів (59,9%) оператори заробили від надання послуг передачі даних - 28,1 млрд грн. На другому місці опинилися доходи від послуг голосової телефонії - 18,1% або 8,5 млрд грн. Від послуг пропуску трафіку оператори отримали 5,4 млрд грн - 11,6%.

На роумінгу в пандемічний 2020 рік оператори заробили 725 млн - це 1,5% від загальної суми. За оцінкою телеком-регулятора, доходи операторів від надання послуг роумінгу зменшилися приблизно вдвічі. Така ситуація, в першу чергу, пов'язана з обмежувальними заходами на пересування громадян, які вводили країни в зв'язку з поширенням пандемії, відзначили в НКРЗІ.

Серед інших тенденцій ринку мобільного зв'язку регулятор також виділив:

  • отримання операторами ліцензії на впровадження нової радіотехнології у смузі 900 МГц;
  • значне розширення 4G-покриття на території країни і зростання кількості користувачів мобільного інтернету;
  • зростання кількість операторів, які пропонують користувачам eSIM;
  • збільшення обсягів межоператорского трафіку на тлі зниження розрахункових такс;
  • скорочення телекомунікаційних мереж операторів ТриМоб і Інтертелеком;
  • поступове зростання кількості споживачів послуг межмашинного взаємодії (Machine-tomachine, M2M) і служб речей (Internet of Things, IoT).

Також в НКРЗІ відзначили, що загальна кількість сім-карт, з яких користувачі виходили в інтернет за підсумками року склало 35,5 млн одиниць. У порівнянні з 2019 роком кількість таких сім-карт зросла на 33,1%. При цьому кількість сім-карт стандарту 4G склало 19,4 млн, а карт стандарту 3G - 16, 16 млн.

Крім того, в НКРСІ відзначили, що в останні два роки простежується тенденція зростання кількості сім-карт для послуг М2М. За останній рік їх стало більше на 13,2%.

Загальні доходи ринку

При цьому, за підсумками року загальний обсяг ринку зв'язку зріс до 78,9 млрд грн в порівнянні з 73 млрд грн в 2019-му. У 2020-му найбільшу частку (93,3%) традиційно склали доходи від надання телекомунікаційних послуг. У порівнянні з 2019 роком цей сегмент виріс на 10,9%.

На поштові послуги припало 5,27 доходів - близько 6,7% від усіх доходів ринку зв'язку.

Обсяг капітальних інвестицій в сферу телекомунікацій склав понад 15 млрд грн, з них інвестиції операторів мобільного зв'язку близько 12 млрд грн.

Фіксований інтернет

Також зазначається, що доходи від послуг доступу до фіксованого інтернету за підсумками року зросли на 10,9% - до 13,87 млрд грн. Їх частка мала максимальний приріст в загальному обсязі доходів телекомунікацій. Кількість підключень до фіксованого інтернету зросла на 36,5%. Загальна кількість ліній (Точок) фіксованого доступу до інтернету зросла до 7,8 млн.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X