Обсяг українського ринку голосових послуг перевищує 12 млрд гривень — дослідження

20 листопада 2020, 08:40

Дохід мобільних операторів від голосових послуг продовжує знижуватися. За підсумками 2019 він склав 8,6 млрд гривень.

За підсумками 2019 року надання абонентам послуг голосового зв'язку згенерувало 12,6 млрд грн доходу. Про це йдеться у підсумках аналізу ринку голосових послуг, проведеного Платформою ефективного регулювання.

Відео дня

Відзначається, що голосовий зв'язок все ще залишається найбільш поширеним видом зв'язку в повсякденному побуті українців. Станом на закінчення 2019 року в Україні налічувалося близько 52 млн активних сім-карт абонентів мобільного зв'язку і більше 4 млн ліній фіксованого.

Велика частина доходів припадає на мобільний голосовий зв'язок. За підсумками минулого року мобільні оператори заробили на наданні голосових послуг 8,6 млрд грн - 23,7% від загальної вартості наданих абонентам послуг.

Також наголошується, що кількість активних сім-карт вже не перший рік перевищує кількість населення України. Це пов'язано з активним використанням декількох сім-карт і поширенням m2m-девайсів.

Відзначається, що за даними Державної служби статистики, в 2,6% домогосподарств у 2018 році був відсутній мобільний телефон. Серед сільських домогосподарств цей показник досягав 4,6%.

При цьому, «велика трійка» мобільних операторів обслуговує 97% абонентів. Решта 3% користувачів ділять між собою нішеві оператори LycaMobile (ТОВ Лайкамобайл України), Інтертелеком (ТОВ Інтернаціональні Телекомунікації) та інші.

При цьому, обсяг ринку фіксованого зв'язку продовжує знижуватися з 2013 року. У 2019 загальний обсяг ринку склав 4,5 млрд гривень, приблизно дорівнює розподілені між секторами B2B і B2C.

При цьому, використання населенням фіксованої телефонії знижується протягом останніх дев'яти років. За даними звітності операторів, в 2019 році кількість фіксованих домашніх телефонних ліній впало до мінімуму за останні десятиліття.

Відзначається, що на цьому ринку історично домінує один гравець - ПАТ Укртелеком, який обслуговує 84,6% абонентів. Ще кілька провайдерів мають частки вище 1%. Серед них Вега, Київстар та Датагруп.

Нагадаємо, що за підсумками третього кварталу цього року найбільший в Україні оператор фіксованого зв'язку Укртелеком отримав 1,6 млрд грн доходу, з яких 1,23 млрд грн - від телекомунікаційних послуг.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X