Акціонери Укрнафти схвалили покупку Нафтогазом 4 млрд куб. м газу

28 березня 2019, 15:21

Збори акціонерів Укрнафти 28 березня дали згоду на покупку НАК Нафтогаз України 4 млрд куб. м газу видобутку Укрнафти, повідомляє enkorr з посиланням на одного з акціонерів, які брали участь в зборах.

З них 2 млрд куб. м - спірний газ, видобутий в 2006 році. Ще 2 млрд куб. м - газ поточного і майбутнього видобутку Укрнафти.

Видання пише, що оприлюднене сьогодні вранці рішення Кабміну, який зобов'язав правління Нафтогазу до затвердження фінплану НАК попередньо узгоджувати з урядом рішення про вчинення значних правочинів у дочірніх компаніях групи, на зборах акціонерів не обговорювалося.

Відео дня

За покупку Нафтогазом газу у Укрнафти проголосували і представники НАК, і представники групи Приват.

У Нафтогазі повідомили, що відповідність умов відповідних договорів про покупку газу звичайним ринковим умовам підтверджено незалежним експертом - ТОВ КПМГ-Україна.

"Угодами передбачено, що Нафтогаз придбає 2,062 млрд куб. м газу, що відповідає обсягу газу, який надійшов від Укрнафти до ГТС в попередні періоди, а також 2 млрд куб. м газу майбутнього видобутку. В свою чергу Укрнафта спрямує отримані гроші виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть в процесі виконання угод. Це рішення спрямоване на погашення податкового боргу Укрнафти, що відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, в 2019 році НАК Нафтогаз України має намір виділити 34 млрд грн на покупку активів Укрнафти в рамках поділу компанії. У Мінекономрозвитку заявили, що в НАК не пояснили, на яких правових підставах збираються купувати активи і чи доцільно це, а також не вказали, чи узгоджений такий крок з акціонером.

У Нафтогазі відзначали, що мають намір купити приблизно 4 млрд м³ газу у Укрнафти в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу. Згідно з пропозицією, отримані кошти Укрнафта повинна витратити виключно на погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X