Нафтогаз хоче купити у Укрнафти 4 млрд м³ газу за кошти від компенсації спецзобов'язань

26 лютого 2019, 12:28

Нафтогаз України має намір купити у Укрнафти приблизно 4 млрд м³ газу в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу, повідомляє прес-служба НАК.

Ця пропозиція винесена на загальні збори акціонерів Укрнафти, які выдбудуться 28 березня. Таким чином Нафтогаз хоче виконати доручення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана врегулювати ситуацію з податковою заборгованістю Укрнафти.

Відео дня

"На розгляд акціонерів Укрнафти виноситься варіант, який передбачає підписання угод про придбання НАК Нафтогаз України у Укрнафти природного газу загальним обсягом близько 4 млрд м³. Оскільки ці угоди укладаються між пов’язаними особами (Нафтогаз є мажоритарним акціонером Укрнафти), за законом, відповідність умов цих договорів звичайним ринковим умовам має бути підтверджено незалежним експертом – для цього залучено ТОВ КПМГ-Україна", - заявили в Нафтогазі.

Згідно з пропозицією, отримані кошти Укрнафта витратить виключно на повне погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань. Наголошено, що зараз компанія вчасно платить податки, але на накопичену заборгованість нараховуються штрафні санкції в розмірі близько 30% річних. Це призводить до стрімкого зростання боргу компанії і обмежує її можливість працювати і інвестувати в видобуток, додали в Нафтогазі.

"Нафтогаз та Укрнафта продовжують опрацьовувати варіанти розділення активів Укрнафти між мажоритарним акціонером (Нафтогаз) та міноритарними акціонерами. Зокрема Нафтогаз направив уряду України пропозиції щодо змін у нормативну базу, які б дозволили ефективну передачу видобувних активів, які насамперед цікавлять Нафтогаз. При цьому запропоновані вище угоди можна також розглядати як практичний крок, направлений на розділення активів", - відзначили в Нафтогазі.

Згідно з повідомленням про проведення позачергових зборів акціонерів, яке розміщене на сайті Укрнафти, Нафтогаз має намір купити 4,062 м³ природного газу за ціною, визначеною за формулою імпортного паритету

За даними профільного ресурсу enkorr, 2,062 млрд м³ з них - спірний газ, який Укрнафта видобула в 2006 році. Його купівля не була документально оформлена. У Нафтогазі заявляють, що він був використаний для потреб населення. Укрнафта намагається стягнути з НАК цей обсяг на підставі судового рішення за 2014 рік.

Решта 2 млрд м³ - це газ поточного і майбутнього видобутку Укрнафти.

НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснює група Приват Ігоря Коломойского і Геннадія Боголюбова.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В. о. заступника голови Держфіскальної служби Євген Бамбізов заявляв в грудні минулого року, що загальна сума заборгованості Укрнафти становить 14,6 млрд грн. За його словами, борг зростає, так як платежі компанії зараховуються в рахунок погашення старих боргів.

Укрнафта вважає дані ДФС некоректними і не визнає наявність у неї такого розміру боргу. На кінець 2017 року вона оцінювала його в 11,9 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X