Кабмін зобов'язав Нафтогаз погоджувати з ним великі угоди дочірніх компаній до затвердження фінплану

28 березня 2019, 12:21

На засіданні 27 березня Кабінет міністрів України прийняв розпорядження № 176-р, яким зобов'язав правління Нафтогазу до затвердження фінплану НАК попередньо узгоджувати з урядом рішення про вчинення значних правочинів у дочірніх компаніях групи.

"До затвердження в установленому порядку фінансового плану НАК Нафтогаз України забезпечувати попереднє узгодження із загальними зборами НАК Нафтогаз України рішень правління про діяльність господарських товариств, акціонером (засновником, учасником) яких є НАК, а саме угод, передбачених ст. 70 і 71 закону "Про акціонерні товариства", а також інших угод, для здійснення яких необхідно попереднє погодження наглядової ради НАК", - зазначено в розпорядженні.

Відео дня

Як повідомлялося, в 2019 році НАК Нафтогаз України має намір виділити 34 млрд грн на придбання активів Укрнафти в межах поділу компанії. У Мінекономрозвитку заявили, що в НАК не пояснили, на яких правових підставах збираються купувати активи і чи доцільно це, а також не вказали, чи узгоджений такий крок з акціонером.

28 березня відбудуться збори акціонерів Укрнафти, 50% + 1 акцій якої належить Нафтогазу. На порядку денному є питання про узгодження купівлі Нафтогазом у Укрнафти приблизно 4 млрд м³ газу в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу. Згідно з пропозицією, отримані кошти Укрнафта повинна витратити виключно на погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань.

Показати ще новини
Радіо NV
X