Суд скасував патент Київхліба на торт, схожий на Roshen

17 серпня 2018, 15:09

Господарський суд Києва визнав недійсним виданий виробнику хліба і хлібобулочних виробів компанії Київхліб (Київ) в 2017 році патент на промисловий зразок Упаковка для торта Казковий ключик за позовом кондитерської корпорації Roshen і зобов'язав Міністерство економічного розвитку і торгівлі внести відповідні зміни до Державного реєстру патентів на промислові зразки.

Про це йдеться у рішенні суду.

Експерти, залучені до розгляду позову, прийшли до висновку, що упаковка торта Казковий ключик містить елементи, схожі на елементи упаковки торта Золотий ключик Roshen.

Відео дня

Зокрема, оформлення упаковок є схожим по використанню домінуючих написів, із загальної композиції і колірній гамі. Також експертиза визнала знаки двох виробів різних виробників спорідненими.

Беручи до уваги докази, суд прийшов до висновку, що патент на упаковку для торта Казковий ключик був виданий Київхлібу з порушенням прав корпорації Roshen. Позов корпорації був задоволений повністю.

Також суд постановив стягнути з Київхліба 4 тис. грн судових зборів і 26 тис. грн витрат на проведення судової експертизи.


Компанія Київхліб створена в 1996 році. До її складу входять дев'ять виробничих майданчиків компанії, які розташовані в Києві та Київській області. На виробничих потужностях випускається 550 тонн хлібобулочних і 10 тонн кондитерських виробів на добу.

2016 рік компанія Київхліб, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчила з чистим прибутком 19,5 млн грн, збільшивши чистий дохід на 41,5%.


Нагадаємо, що раніше АМКУ оштрафував компанію Київхліб на 219 тис. грн за використання оформлення для торта Казковий ключик, яке, на думку відомства, схоже на оформлення упаковки торта Золотий ключик виробництва дочірнього підприємства Кондитерська корпорація Рошен.

Крім того, суд також заборонив Київхлібу виробляти торти Золотий ключик в упаковці, яка повністю або частково копіює упаковку "рошенівських" тортів.

Пізніше Рошен звернувся до Господарського суду Києва з позовом про порушення гіпермаркетом Ашан Україна, а також виробником Белларія права інтелектуальної власності під час випуску продукції під торговою маркою Київський торт. Суд постановив знищити і ці упаковки.

У корпорації також заявили, що право на маркування тортів знаком Київський торт на території України належить виключно корпорації.

22 червня стало відомо, що Антимонопольний комітет оштрафував компанію Київський БКК на 326,1 тис. Грн за використання упаковки, схожої по оформленню на упаковку дочірнього підприємства Кондитерська корпорація Рошен.

26 червня, Київхліб просив Господарський суд Києва визнати за собою право попереднього користувача на зображення для упаковки символіки Київського торта.


До складу корпорації Roshen входять Кременчуцька, 2 Вінницькі, Київська кондфабрики, Маріупольська, яка перебуває на стадії ліквідації, а також Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Президент Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen; у квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в кондитерській корпорації Roshen.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Показати ще новини
Радіо NV
X