Київхліб подав позов проти Roshen через Київський торт

26 червня 2018, 16:06

Київхліб просить Господарський суд Києва визнати за собою право попереднього користувача на зображення для упаковки символіки Київського торта.

Про це йдеться в ухвалі суду від 14 червня, передають Українські Новини.

Так, Київхліб звернувся до суду з позовом проти дочірнього підприємства кондитерської корпорації Рошен і до київської кондитерської фабрики Рошен з проханням визнати за собою право попереднього користувача на зображення таких елементів: верхня етикетка у формі кола, яка містить композицію з графічних елементів у вигляді листя каштана зі стиглими плодами, а також написи Київський торт, виконаний старослов'янським або подібним шрифтом, буквами червоного або білого кольору на білому тлі або стрічці червоного кольору.

Відео дня

Також до цих елементів відноситься бічна етикетка у формі прямокутника, по всій довжині якої розташований образотворчий елемент у вигляді візерунка, в якому в певній послідовності повторюються зображення верхньої етикетки: листя каштана з плодами, червона стрічка з написом Київський і так далі.

Київхліб також зазначає, що подача такого позову обумовлена ​​численними позовами корпорації Рошен, яка намагається заборонити компанії Київхліб використовувати як назву торта Київський, так і зазначені елементи упаковки.

Як аргумент на свою користь компанія заявляє, що її підприємства виготовляють торт Київський ще з 1967 року.

Судове засідання у справі призначено на 5 липня.

Крім того, Київхліб клопотав про залучення до участі у справі третіх осіб - британської Amo Capital Partners LTD і Київського БКК, але, виходячи з матеріалів справи, суд відмовив.

На даний момент Київхліб торти не виробляє.


Компанія Київхліб створена в 1996 році. До її складу входять дев'ять виробничих майданчиків компанії, які розташовані в Києві та Київській області. На виробничих потужностях випускається 550 тонн хлібобулочних і 10 тонн кондитерських виробів на добу.

2016 рік компанія Київхліб, згідно з міжнародними стандартами фінансової звітності, закінчила з чистим прибутком 19,5 млн грн, збільшивши чистий дохід на 41,5%.


Нагадаємо, що раніше АМКУ оштрафував компанію Київхліб на 219 тис. грн за використання оформлення для торта Казковий ключик, яке, на думку відомства, схоже на оформлення упаковки торта Золотий ключик виробництва дочірнього підприємства Кондитерська корпорація Рошен.

Крім того, суд також заборонив Київхлібу виробляти торти Золотий ключик в упаковці, яка повністю або частково копіює упаковку "рошенівських" тортів.

Пізніше Рошен звернувся до Господарського суду Києва з позовом про порушення гіпермаркетом Ашан Україна, а також виробником Белларія права інтелектуальної власності під час випуску продукції під торговою маркою Київський торт. Суд постановив знищити і ці упаковки.

У корпорації також заявили, що право на маркування тортів знаком Київський торт на території України належить виключно корпорації.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

22 червня стало відомо, що Антимонопольний комітет оштрафував компанію Київський БКК на 326,1 тис. Грн за використання упаковки, схожої по оформленню на упаковку дочірнього підприємства Кондитерська корпорація Рошен.


До складу корпорації Roshen входять Кременчуцька, 2 Вінницькі, Київська кондфабрики, Маріупольська, яка перебуває на стадії ліквідації, а також Клайпедська кондитерська фабрика UAB Roshen (Литва) і фабрика Bonbonetti Choco (Угорщина).

Президент Петро Порошенко є кінцевим бенефіціарним власником групи Roshen; у квітні 2016 року інвестиційна компанія ICU заявила про завершення передачі в траст компанії Rothschild Trust частки Порошенка в кондитерській корпорації Roshen.

Пізніше Порошенко заявив про те, що не впливає на свої активи в Roshen.

Показати ще новини
Радіо NV
X