Росія пустила газ в обхід України

3 серпня 2017, 09:59
Російський монополіст Газпром збільшив транзит газу через трубопровід OPAL, який приймає газ на території Німеччини з Північного потоку

Так, 2 серпня, після піврічної заборони Газпром знову отримав доступ до 40% потужностей газопроводу. В результаті його завантаження зросло більш ніж на чверть - з 56 млн до 71,5 млн куб. м на добу.

Відео дня

Це випливає з даних компанії - оператора OPAL Gastransport, пише російське видання Ведомости .


Газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.


При цьому наголошується, що знизилася заявка на транзит російського газу через Україну в Словаччину.

Розблоковані потужності Газпром купує на щоденних аукціонах. За підсумками відновлення торгів в перший же день нові потужності були використані на 44,3%, свідчать дані OPAL Gastransport. 1 серпня середнє завантаження трубопроводу було 2,337 млн куб. м на годину. Разом з початком нової газової доби (6 годині ранку); 2 серпня воно зросло до 2,976 млн куб. м на годину і залишалося таким протягом усього дня.

Таким чином, в добовому вираженні завдяки викупленим на аукціоні потужностям транзит газу через OPAL повинен збільшитися на 15,3 млн куб. м. Якщо потужності будуть викуплені повністю, додатково через газопровід можна прокачати 33,3 млн куб. м на добу, або трохи більше 12 млрд куб. м на рік.

Нагадаємо, що в кінці липня Німеччина зняла заборону на доступ Газпрому до газопроводу OPAL.

У жовтні 2016 року Єврокомісія зняла заборону на можливість використання Газпромом потужностей газопроводу Opal, згідно з яким російський газ постачається до Німеччини і Чехії. Але польські компанії PGNiG і PGNiG Supply & Trading оскаржили це рішення через позов до європейського Суд загальної юрисдикції в Люксембурзі, який призупинив рішення Єврокомісії в грудні 2016 року.

Після цього прокачування газу газопроводом Opal, потужністю 36 млрд кубометрів на рік, скоротилося майже на третину на початку 2017 року.

Раніше суд в Люксембурзі відмовив Польщі і польським компаніям у накладенні обмежувальних заходів, скасувавши своє грудневе рішення.

Нагадаємо, що польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL у Німеччині, і має намір його оскаржити.

Польща виступає проти планів Москви подвоїти експорт газу до Німеччини через будівництво трансбалтійського газопроводу Північний потік-2. На Газпром припадає близько третини споживаного в Європі газу, і його діючий газопровід Північний потік пов'язаний з Opal, який прокладений на сході Німеччини.

Пізніше Латвія і Литва вирішили приєднатися до польського позову до Європейського суду в справі газопроводу OPAL.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X