Ще дві країни долучилися до позову Польщі щодо російського газопроводу Opal

31 березня 2017, 17:19
Латвія і Литва вирішили приєднатися до польського  позову до Європейського суду в справі газопроводу OPAL

Про це повідомляє PAP з посиланням на інформацію польського МЗС, пише Економічна Правда.

Польща переконана, що дозвіл Газпрому збільшити поставки в обхід України суперечить нормам диверсифікації джерел енергії.

Відео дня

"Ситуація загрожує безпеці газових поставок до Євросоюзу, особливо в регіон центральної Європи", - заявила Вайда.

Нагадаємо, що Єврокомісія дозволила концерну Газпрому збільшити завантаження газопроводу OPAL.

Пізніше польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL в Німеччині, і має намір його оскаржити.


OPAL, протяжність якого 470 км, дозволяє транспортувати газ від німецької частини узбережжя Балтійського моря до кордону з Чехією і таким чином з'єднує газопровід Nord Stream з споживачами російського блакитного палива в Центральній і Східній Європі, оминаючи Україну. На сьогоднішній день 50 відсотків потужностей газопроводу, пропускна здатність якого становить 36 млрд кубічних метрів на рік, не використовується за рішенням Єврокомісії, оскільки ЄС хотів би перешкодити жорсткому контролю над газотранспортними системами з боку постачальників газу.

Як відзначили у зовнішньополітичному відомстві Польщі уряди Литви та Латвії приєдналися до позову Польщі, яка в грудні минулого року оскаржила в Суді ЄС рішення Єврокомісії, за яким російський "Газпром" зможе використовувати 80% потужностей газопроводу OPAL

Показати ще новини
Радіо НВ
X